Земля та Місяць

Учені розповіли, що саме знищило частину нашої планети у далекому минулому

Shutterstock

Катастрофа охопила відрізок, коли Земля вийшла з періоду заледініння, але несподівано замерзла ще на кілька століть

У давні часи наша планета постраждала від масштабної катастрофи, яка потягнула за собою знищення частини Землі. Тривалий час науковці намагалися з'ясувати, що саме стало причиною цього і нарешті знайшли відповідь, повідомляє "Дивогляд" із посиланням на Journal of Geology.

 
Відомо, що катастрофа охопила відрізок, коли Земля вийшла з періоду заледініння, але несподівано замерзла на ще кілька століть. Це явище відбулося близько 13 тис років тому, але ще й досі викликає певні питання.
 
У 2018 році науковці розпочали масштабне дослідження, метою якого було перевірити різні гіпотези щодо цієї катастрофи. 
 
Раніше було відомо, що спровокувати це могло заповнення атмосфери пилом і попелом, утворення яких ще й досі залишається питанням.
 
Існувала версія, що ці два елементи утворилися в результаті виверження супервулкана Лаах, що у Німеччині. Саме тоді шар попелу на землі становив близько 50 м. 

Незважаючи на це, вчені проаналізували різні гіпотези і помітили в міфології древніх народів згадки про те, що наша планета зіткнулася з величезною кометою. Це спричинило масштабну пожежу, яка розповсюдилася на 10 млн кв км. Вказана відстань становить близько 9% від біомаси нашої планети. 

Підтвердженням цього стала й наявність платини в шарах попелу і сажі. Вчені відмічають, що цей елемент міститься в різних космічних об'єктах. Зокрема, в кометах і астероїдах.

Науковці відмітили, що комета, яка, ймовірно, врізалася в Землю, становила 100 км в діаметрі. Її рештки ще й досі можуть перебувати у нашій Сонячній системі.

Нагадаємо, раніше "Дивогляд" повідомляв, що в Землю врізалася частина антиречовини з іншої галактики.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – тут може бути страшно, але весело!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ

Читайте більше