Телескоп

У Сонячній системі знайшли новий об'єкт

Shutterstock

Відкриття допоможе нарешті знайти загадкову Дев'яту планету

Ватиканські астрономи виявили новий космічний об’єкт у Сонячній системі, повідомляє "Дивогляд" із посиланням на Daily Mail.

В ході дослідження учені знайшли об’єкт, який назвали 2021 XD7. Він обертається позаду орбіти Нептуна і робить повний оберт навколо Сонця за 286 земних років.

Точні розміри 2021 XD7 поки невідомі, але, швидше за все, він менший від карликової планети Плутона.

Як і в багатьох інших об’єктів, що знаходяться на краю Сонячної системи, у 2021 XD7 незвичайна орбіта зі значно більшим кутом нахилу, ніж Земна.

Новий об'єкт у Сонячній системі
Новий об'єкт у Сонячній системі
Фото: Vatican Observatory

Учені сподіваються, що ця особливість допоможе їм нарешті знайти загадкову Дев’яту планету, адже вважається, що саме її гравітація спричиняє викривлення орбіт навколишніх космічних об’єктів.

За розрахунками Дев’ята планета знаходиться за 45,6 млрд миль (74,8 млрд км) від Сонця і час повного оберту по дуже витягнутій орбіті може складати від 10 до 20 тисяч років. Її розміри і маса мають бути у 4 і 10 разів більші, ніж у Землі відповідно.

Для порівняння, відстань від Землі до Сонця складає 179,5 млн км, а відстань від Нептуна до Сонця – 4,5 млрд км.

Теоретична Дев'ята планета
Теоретична Дев'ята планета
Фото: Shutterstock

Хоча існує багато розрахунків, які свідчать про існування теоретичної планети, виявити її досі нікому не вдавалося. Однак астрономи сподіваються, що запуск нового потужного телескопа у чилійській обсерваторії Вери Рубін допоможе нарешті з’ясувати положення Дев’ятої планети.

Нагадаємо, раніше стало відомо, що радіосигнали з Землі нарешті дійшли до планет, де може існувати життя.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – тут може бути страшно, але весело!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ