"Це вперше": астрономи знайшли планету, де може існувати життя

Британські науковці вважають, що за 117 світлових років від Землі знаходиться планета WD1054–226, на якій може існувати життя.

Працівники Університетського коледжу Лондона дійшли до цього припущення під час спостережень за білим карликом WD1054–226. Вони реєстрували зміни у його світлі протягом 18 ночей завдяки високошвидкісній камері ULTRACAM в обсерваторії Ла Сілья (Чилі) і вивчали інформацію, отриману супутником NASA Transiting Exoplanet Survey Satellite (TESS). Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на Royal Astronomical Society.

У рамках дослідження було зафіксовано яскраво виражені провали у світлі, що відповідають 65 рівномірно розташованим хмарам планетарного сміття. Вони здійснюють обертання навколо зірки кожні 25 годин.

Науковці вважають, що розміри WD1054–226 нагадують планети земної групи нашої Сонячної системи. Нашу планету та цього білого карлика розділяють близько 2,5 млн км (приблизно 1,7% відстані від Землі до Сонця).

Всесвіт
Всесвіт
Фото: Shutterstock

Читайте також:

Під придатною для життя зоною, також відомою як зона Золотоволоски, передбачається область, на якій температури теоретично дозволяє існувати на поверхні планети рідкій воді.

Якщо порівнювати із зіркою, яка подібна до Сонця, жилі території на білому карлику будуть меншими та ближчими до зірки, бо білі карлики випромінюють менше світла і тепла. Це обумовлено тим, що це маленькі щільні зірки, які до кінця свого існування поступово остигають.

Є версія, що орбіта навколо WD1054–226 очиститься під час гігантської зіркової фази існування планети. Це дозволить цій області буди придатною для життя як мінімум 2 млрд років.

"Це вперше, коли астрономи виявили якесь планетарне тіло у придатній для життя зоні білого карлика. Ми не можемо спостерігати за планетою безпосередньо, тому підтвердження може бути отримане шляхом порівняння комп'ютерних моделей із подальшими спостереженнями за зіркою та орбітальним сміттям", – розповів автор дослідження професор Джей Фаріхі.

До речі, раніше "Дивогляд" вже повідомляв про те, що вчені розповіли, що станеться у космосі з людиною після смерті.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – тут може бути страшно, але весело!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ

Читайте більше