Величезна хвиля

"Раз на тисячоліття": учені зафіксували у Тихому океані хвилю-вбивцю – відео

Shutterstock

Висота, як у 4-поверхового будинку

У Тихому океані поблизу Канади з'явилася екстремальна хвиля-вбивця висотою 17,6 метрів. Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на Independent.

Явище зареєстрували у 2020 році біля острова Ванкувер в Британській Колумбії, але академічно підтвердили лише нещодавно. За інформацією фахівців, хвиля мала висоту 17,6 м, що можна порівняти з 4-поверховим будинком. 

"Безпосередньо спостерігалося лише кілька хвиль-вбивць в умовах відкритого моря, і ніколи такого масштабу. Імовірність такої події становить один раз в 1300 років", – розповів науковець Йоханнес Геммріх.

Зазначимо, що хвиля-вбивця, також відома як хвиля-виродок, зазвичай має висоту, що вдвічі перевищує висоту навколишніх хвиль. Вперше подібне явище задокументували поблищу узбережжя Норвегії 1 січня 1995 року – тоді хвиля досягла 12 метрів у висоту.

До речі, нещодавно "Дивогляд" повідомляв про те, як хвилі цунамі після виверження вулкану біля Тонги докотилися аж до українських полярників.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – тут може бути страшно, але весело!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ