Морські води

Дайвер знайшов в Егейському морі гавань античного міста

Shutterstock

Знахідку оглянули фахівці

У Туреччині дайвер випадково знайшов на дні Егейського моря затоплену гавань античного міста. Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на Hurriyet Daily News.

Знахідку виявив 39-річний Денем Орхун неподалік узбережжя сучасного міста Діклі.

Під час занурення дайвер помітив колони округлої форми, які привернули його увагу та зацікавили. Чоловік сфотографував невідомий об'єкт та показав археологам, які працювали на роскопках різних древніх міст. Зокрема, й античного Пергаму.

Фахівці повідомили, що знахідка є частиною гавані стародавнього міста Атарней, яке існувало ще у IV столітті до н.е. При владі міста на той момент був Гермій. Він був другом Аристотеля та учнем Платона.

Чому саме місто залишилася порожнім – невідомо. Існує гіпотеза, що люди пішли через поширення невідомого захворювання, яке вразило багатьох.

Нагадаємо, раніше "Дивогляд" повідомляв, що учені виявили у Туреччині скелет підлітка, що загинув 3,6 тис років тому через цунамі.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – тут може бути страшно, але весело!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ