Кава

Чи може кофеїн викликати тривожність

Shutterstock

Учені багато років досліджують реакцію організму на каву та кофеїн

Останнім часом все більше почало виникати питань щодо того, чи може кофеїн викликати тривожність чи стати її "підсилювачем". Відповіддю на це запитання з вами ділиться "Дивогляд" із посиланням на Telegram-канал "Психологічна підтримка".

Учені провели дослідження, в ході якого розглянули вплив кофеїну на пацієнтів, що мають діагноз генералізований тривожний розлад (ГТР) та виявили, що такі люди дуже чутливі до кофеїну. 

Цей елемент не просто так вважається основним тригером тривоги. Навіть одна чашка здатна викликати тривожний стан у людини.

"Якщо ваша тривога знаходиться на рівні 5, то вже за кілька годин після вживання кофеїну вона сягне за рівень 8, який ввечері зросте до 10 і більше", – розповідають учені. 

Кофеїн також може стати збудником панічних атак. Дослідження продемонструвало, що близько 52% людей стикалися з панічними атаками після вживання напоїв, що містять у складі кофеїн. Зокрема, й чорна кава.

Разом із цим, поєднання кофеїну та високого рівня стресу могло навіть спровокувати появу галюцинацій. 

Напої, які містять кофеїн:

  • кава та кавові напої;
  • чорний та зелений чай;
  • газована вода;
  • енергетичні напої.

Відмовляючись від кофеїну ви позбавляєте себе ще й від додаткових неприємних відчуттів. До них можна віднести головні та м'язові болі, втому, апатію та депресію.

Як зменшити дію кофеїну?

  • Споживайте велику кількість води упродовж дня;
  • Замініть звичайні зелений та чорний чаї на трав'яні. Найкращим вибором буде ромашка, корінь валеріани та вівсяна солома;
  • Повна відмова від кофеїну може спричинити появу головного болю. Якщо вона сильна, то не зволікайте і прийміть знеболювальне. Але зауважте, що цей препарат не повинен містити кофеїну.

Нагадаємо, раніше "Дивогляд" розповідав, як впоратися зі стресом.

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш telegram Дивогляд 5.UA.

Друзі! Ми сьогодні боремося за нашу свободу, незалежність, за право бути вільною людиною на своїй землі.

Нас захищають справжні Супергерої: ЗСУ, Нацгвардія, Тероборона, МВС, усі небайдужі Громадяни, які об'єдналися заради захисту Батьківщини.

Ми маємо безпрецедентну підтримку міжнародних партнерів. Увесь світ підтримує Україну.

Зберігаємо спокій, підтримуємо один одного, читаємо тільки перевірені новини та допомагаємо армії.

ЄДИНІ ОФІЦІЙНІ РЕКВІЗИТИ НБУ ДЛЯ ЗБОРУ КОШТІВ НА ПОТРЕБИ АРМІЇ: https://bank.gov.ua/ua/news/all/natsionalniy-bank-vidkriv-spetsrahunok-dlya-zboru-koshtiv-na-potrebi-armiyi

ПЕРЕРАХУЙТЕ "КОВІДНІ" ГРОШІ З Є-ПІДТРИМКИ НА АРМІЮ: https://www.portmone.com.ua/r3/uk/terminal/index/index/id/118103/

ВІДПРАВТЕ ДРУЗЯМ ЗА КОРДОН ПОСИЛАННЯ АНГЛІЙСЬКОЮ МОВОЮ: https://bank.gov.ua/en/news/all/natsionalniy-bank-vidkriv-spetsrahunok-dlya-zboru-koshtiv-na-potrebi-armiyi

Разом до перемоги над російськими окупантами!

Слава Україні! Героям слава!ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ