Гроші

Українські банкомати заповнили фальшиві гроші: як відрізнити підробку – поради

Shutterstock

Фальшивомонетники продають підроблені 3 тис грн за справжніх 750 грн

Українські банкомати зіткнулися зі збільшенням фальшивих грошей. Підроблені купюри виявляються настільки якісними копіями, що їх важко відрізнити від оригіналу, але все ж таки можна. Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на "Україну 24".

У мережі з'являється багато пропозицій від фальшивомонетників щодо придбання несправжніх купюр, які не можуть розпізнати навіть термінали. Щоб придбати фальшиві 3 тис грн треба викласти справжніх 750 грн.

Експерт з безпеки Руслан Долгов вважає, що такі підробки збувають у невеликих магазинах і з ціллю погашення боргу.

"Ці банкноти спеціально заточені під певні термінали. Тобто людина купує, наприклад, за 5000 гривень 20000 фальшивих, і погашає свій кредит через термінал", – розповів фахівець.

Останнім часом мешканці Києва все частіше скаржаться на те, що отримали фальшиві гроші від банкомату. За словами однієї постраждалої, вона зняла купюру номіналом 200 грн, але про її фальшивість дізналася від продавця, який перевірив гроші ультрафіолетом.

Читайте також: Шахраї крадуть банківські дані українців через смартфони та комп'ютери – як себе захистити

Читайте також: Чому варто видалити WhatsApp – топ-5 причин 

Читайте також: Як зрозуміти, що вашим Wi-Fi користується чужа людина – експерт

Згідно українському законодавству, якщо людина використовує фальшиві гроші, то вона може опинитися у в'язниці на термін до 7 років. Саме тому треба знати, що робити, якщо у вас опинилися подібні купюри.

У першу чергу зазначимо, що справжні банкноти мають бути щільними на дотик. Також подивіться на купюру через світло – якщо на ній не буде графічного елементу, то перед вами фальшивка. У купюри номіналом у 500 грн мають бути елементи бузкового кольору, котрі будуть ставати зеленими під різними кутами.

Якщо ви знайшли у себе фальшиві гроші, то передусім експерти радять звертатися до фінустанови, яка володіє банкоматом. У банку зобов'язані розслідувати цю справу, влаштувати перевірку усіх інших банкнот і розінкасацію.

"Якщо буде встановлено факт наявності там даних сумнівних банкнот, то банк піде назустріч клієнту", – стверджує начальниця управління грошового обігу та контролю касових операцій банківської установи Лариса Жиронкіна.

До речі, нещодавно "Дивогляд" повідомляв про те, що робити, коли банкомат не видав списані з картки гроші.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – тут може бути страшно, але весело!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ