Саме тому експерти розповіли, що робити у таких ситуаціях. Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на Фонд гарантування вкладів фізичних осіб.
Що треба робити у таких ситуаціях?
1. Заспокойтеся
Переважно проблеми у функціонуванні технічних пристроїв банку обумовлені короткочасним системним збоєм, а тому варто просто почекати, щоб ваш рахунок поповнився. Також банкомат може видати ваш залишок після паузи, а тому якщо вас у той момент вже не буде поруч – гроші може забрати інша людина.
2. Зафіксуйте кожну деталь
Це потрібно, щоб довести банку факт недоотримання готівки через термінал/банкомат. Зверніть увагу на наступне:
- Час проведення банківської операції.
- Адресу місцезнаходження банкомату чи терміналу, а також їх номери, вказані на лицьовій сторон.
- Зафіксуйте суму грошей, які ви отримали від банкомату чи внесли на термінал.
- Перевірте, чи є біля терміналу/банкомату камера відеоспостереження, яка може підтвердити кожну вашу дію.
3. Зверніться до працівників банку
Якщо ви звернетеся до кваліфікованого фахівця з банку, то він може вам суттєво допомогти. Це варто робити біля апарату. Для цього треба зателефонувати на гарячу лінію, телефон якого має бути вказаний на банкоматі або на вашій картці.
У випадку, коли ви не знаєте, в який саме банк звертатися, бо використали картку одного банку в банкоматі іншого – зв'яжіться з банком, якому належить банкомат.

Читайте також: Чому краще розраховуватися готівкою, а не карткою – ТОП-3 причини
Якщо вашу телефонну заяву банк не зареєстрував, то варто залишити письмову претензію до банку.
"У ній вказується: П.І.Б. і паспортні дані, інформація про картку, термінал/банкомат та подію, що сталася. А також вимога про повернення ваших коштів та /або виготовлення нової картки. Заяву треба подавати не пізніше наступного дня з моменту виникнення проблеми з терміналом/банкоматом", – розповіли у фонді.
У відділенні банку заяву мають обов'язково зареєструвати та присвоїти їй відповідний номер. Завдяки останньому клієнт зможе потім контролювати розв'язання проблеми.
Щоб перестрахуватися радимо вам зняти копію з заяви-претензії й залишити її собі. Також можна написати заяву у двох примірниках і попросити підписатися та продублювати реєстраційний вхідний номер про прийняття на вашому примірнику.
"За фактом, описаним в заяві-претензії банк проведе розслідування. При інкасації перевірять, чи є в терміналі/банкоматі зайві гроші, потім можуть при необхідності переглянути записи з камер відеоспостереження і відстежити грошові перекази за рахунком. Формальний термін розслідування подібних ситуацій – до 45 днів", – зазначили у фонді.
Читайте також: Шахраї крадуть банківські дані українців через смартфони та комп'ютери – як себе захистити

Як захистити себе від технічних збоїв терміналу/банкомату:
- Не треба вносити у купюроприймачі зім'яту чи пошкоджену (надірвану та\або заклеєну) банкноту.
- Зніміть гумку та затискач з банкнот перед тим, як їх вносити.
- Краще не вносити готівку більше ніж 40 купюр за один раз.
- Якщо температура повітря нижче -10-15 °C, то краще скористатися банкоматом, який розміщений у опалюваному приміщенні. Холод збільшує вірогідність технічного збою апарату.
Читайте також: Скільки грошей потрібно українцям, щоб вважати себе середнім класом – Держстат
Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – тут може бути страшно, але весело!