Як шахрай може обманути дитину, щоб отримати гроші її батьків – топ-5 способів

Зловмисники щодня придумують все більше способів, щоб викрадати чужі кошти.

У цьому питанні в деяких взагалі немає ніяких принципів, а тому жертвою їх впливу може стати навіть дитина. Саме тому експерти розповіли про методи шахраїв, які становлять небезпеку для дітей і їхніх батьків. Про це повідомили в ITech

Підробка відомих сайтів

Інколи шахраям важко обманути цим способом дорослу людину, але, як відомо, діти – більш наївні істоти, чим користуються зловмисники. Наприклад, вони можуть підробити популярний сайт з іграшками, на який натрапить дитина, а після цього попросить свого батька чи маму зробити попередню оплату.

Біль у дитини
Біль у дитини
Фото: Shutterstock

Гроші можуть піти на карту зловмисника, який, звісно же, не збирається відправляти вам іграшку та будь-який інший товар.

Пропозиція швидкого заробітку

У неповнолітніх часто є бажання розпоряджатися власними грішми. Цим вміло користуються шахраї, які продають дитині платну схему заробітку.

Підліток
Підліток
Фото: Shutterstock

Справа в тому, що останню інколи можна безкоштовно знайти в мережі. Більш того, після оплати шахрай може взагалі нічого не відправити амбіційній дитині.

Дорогі подарунки

На електронній пошті або в соціальній мережі дитина може отримати повідомлення, що вона виграла приз. Шахрай у такому випадку каже, що для його отримання треба всього-на-всього оплатити доставку подарунка.

Однак, через деякий час зрозуміло, що ніякого призу немає, як і грошей, що дитина заплатила за доставку.

Читайте також: У Viber з’явилася функція, яка захистить користувача від шахраїв – як нею скористатися

Віруси

Це стосується тих, хто користується смартфонами, планшетами та іншими гаджетами. В цьому випадку шахрай відправляє лист з посиланням на приз або гру.

Дитина з гаджетом
Дитина з гаджетом
Фото: Shutterstock

Якщо дитина на нього натисне, то є ризик викрадення персональної інформації, що дозволить зловмисникам заволодіти чужими грішми.

"Дружба"

Якщо шахрай впевнений у своїх силах, то він взагалі може спробувати додатися у друзі до своєї неповнолітньої жертви. В цьому випадку він намагається завоювати довіру свого "друга", а потім, наприклад, може попросити переказати йому гроші для будь-яких потреб.

Хакер
Хакер
Фото: Shutterstock

Якщо злодій виявиться занадто зухвалим, то він може попросити скан документів мами або батька, що дозволить йому взяти кредит на їх ім'я.

До речі, нещодавно "Дивогляд" повідомляв про те, чому небезпечно робити селфі вдома та на роботі.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – тут може бути страшно, але весело!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ

Читайте більше