Хакер

Шахраї за допомогою OLX крадуть гроші українців – як цього уникнути

Shutterstock

Зловмисники використовують класичну схему обману

Учасник велошколи Віктор Водолага поскаржився на те, що шахраї неодноразово намагалися викрасти його банківські і гроші, використовуючи популярний серед українців сервіс OLX. Про це розповіли в GSMinfo.

За словами чоловіка, його дівчина ледве не стала жертвою класичної стратегії обману шахраїв. Так, ті відгукуються на оголошення щодо продажі, телефонують продавцеві і кажуть, що хочуть придбати товар через сервіс "OLX-Доставка".

Вони користуються тим, що людина довіряє їх пропозиції, так як вони пропонують скористатися досить надійною функцією. Однак, у підсумку зловмисники відправляють посилання з підробленою сторінкою, яка має зовнішній вигляд, аналогічний оригіналу на OLX.

Хакер
Хакер
Фото: Shutterstock

Однак, це посилання – фішингова сторінка, яка дозволяє викрасти дані людини. Саме на ній наївний продавець проходить через заповнення всіх форм, що нібито дозволить отримати йому гроші за товар.

Слідом за цим шахрай може спокійно скористатися її банківським акаунтом і вивести всі гроші потенційного постраждалого на свій рахунок. Якщо людина має картку з кредитним лімітом або можливістю взяти гроші в кредит, тоді шахрай також користується цією можливістю.

Саме тоді варто бути уважним до посилань, які вам можуть відравляти, а якщо у вас будуть сумніви, то треба звернутися до служби підтримки OLX.

До речі, нещодавно "Дивогляд" повідомляв про те, як захистити свої гроші в мобільному банкінгу.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – тут може бути страшно, але весело!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ