Хакер

Шахраї беруть на українців кредити через Viber та WhatsApp – як цього уникнути

Shutterstock

Ці поради можуть допомогти

Під час пандемії багато людей втратили свій заробіток. Внаслідок цього вони шукають нові варіанти з роботою, чим вміло користуються зловмисники, як повідомили в GSMinfo.

Існує новий метод, через який ви можете втратити свої особисті кошти. Шахраї телефонують або пишуть людині в, наприклад, Viber або WhatsApp, приблизно наступне:

"Доброго дня, ми розглянули резюме і бажаємо запропонувати роботу в нашій компаній (звісно же, мова йде про відому компанію). Ви бажаєте пройти співбесіду в телефонному режимі?"

В основному вони кажуть, що людина буде офіційно отримувати велику заробітну плату, а також те, що вона – ідеальний для них кандидат. Звісно же, це подобається потенційній жертві. Слідом за цим шахраї пропонують обговорити особливості вакансії та інші нюанси.

Наостанок вони кажуть, що повідомлять пізніше про те, прийняли вони на роботу кандидата чи ні. Через 20-30 хвилин людині телефонує нібито представник відділу кадрів з певним проханням – жертву просять почати працювати вже на наступному тижні.

Хакер
Хакер
Фото: Shutterstock

Це ще більше подобається безробітному, котрий взагалі може перестати критично мислити. Саме тоді йому кажуть, що зараз у зв'язку з пандемією компанія на карантині, а тому просять надіслати в месенджер (Viber та інші) наступні документи:

  • фотографії паспорта
  • трудову книжку
  • водійське посвідчення (у разі наявності)
  • фото (селфі), і фотографія, де людина тримає паспорт в руці

Людина починає думати, що вже зовсім скоро вона вийде на нову роботу та почне отримувати високу зарплатню, проте це не так. Замість цього шахраї беруть на неї мікрокредит, про що жертва дізнається тільки тоді, коли з нею починають контактувати колектори.

Саме тому не рекомендовано відправляти незнайомій людині фото своїх документів. У наш час мікропозику можна отримати електронно, використовуючи тільки ті документи, які ми зазначили вище.

Якщо вам треба зареєструватися в якомусь сервісі, і він вимагає проходження вищезазначеної ідентифікації, то треба розмалювати зображення за допомогою графічного редактора надписом "Селфі для сайту [посилання на сайт]".

До речі, нещодавно "Дивогляд" повідомляв про те, як обрати безпечний месенджер, а також назвав топ-7 додатків для цього.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – тут може бути страшно, але весело!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ