гривні

Скільки грошей потрібно українцям, щоб вважати себе середнім класом – Держстат

Shutterstock

Більшість жителів України вважають себе бідняками

В Україні лише 1% населення вважає, що може називатися середнім класом, а цілих 67% українців вважають себе бідними. Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на звіт Державної служби статистики "Самооцінка домогосподарствами рівня своїх доходів" за 2020 рік.

31,9% українців не відносять себе до бідних, але ще й не зараховують себе до середнього класу. А от в категорії "заможні" стоїть прочерк, оскільки до цієї категорії себе зарахували менш як 0,1% населення (або працівникам, які проводили соцопитування просто не трапилися заможні люди).

Українці також розповіли, якої суми щомісячного доходу їм було б достатньо, щоб вважати себе середнім класом і не бути "бідняком".

Так, понад 70% населення вважає, що, щоб бути представником середнього класу потрібно заробляти щонайменше 22 тис грн на місяць. Ще 15% українців вважають, що для міддл-класу достатньо доходу 18-20 тис грн на місяць.

У той же час, більшість українців розповіли, що їм потрібно щонайменше 10 тис грн, щоб перейти межу бідності.

Зазначимо, схоже опитування провела соціологічна компанія SOCIS. За її даними, 46,6% українців вважають, що терпіти теперішнє становище вже просто неможливо. 

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – тут може бути страшно, але весело!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ