гривні

На потреби, інвестиції та бажання: як правильно відкладати гроші – поради

Shutterstock

Вміти розпоряджатися своїм бюджетом – важливий навичок. Щоб ненавмисно не витратити усю свою зарплату за перший тиждень треба вміти ділити її на частки.

"Дивогляд" вирішив поділитися із вами корисною порадою щодо того, як правильно відкладати гроші, щоб вони накопичувалися. 

Перш за все, зверніть увагу на "правило 50-30-20". Ваща місячна заробітна плата дорівню 100, а кожне з цих трьох чисел – її частка, яка залежить від того, що вам необхідно. 

Зазвичай 50% від суми має припадати на ваші потреби. Виділвши на цю категорію меншу частку, людині з середнім розміром зарплати буває важко прожити. 

До цього переліку входять продукти харчування, предмети першої необхідності, медицина, комунальні послуги, аренда житла тощо. 

Відкладіть 30% на свої мрії та бажання. Це можуть бути заощадження для покупки квартири, машини, подорожей або будь-яких інших особистих забаганок.

Решту 20% збережіть без певного призначення та не витрачайте їх. Просто відкладайте з кожної зарплати цей відсоток і з часом ви помітите, як назбираєте крупну суму. У майбутньому її можна буде вкласти у створення власної справи, її просування, або ж інвестиції.

А як ви звикли відкладати гроші?

Нагадаємо, раніше "Дивогляд" розповідав, чому краще розраховуватися готівкою, а не карткою.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – тут може бути страшно, але весело!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ

Читайте більше