Смартфон і USB-флешка

Які схеми використовують шахраї, щоб вкрасти ваші гроші за допомогою "Приват 24"

Shutterstock

Не забувайте про правила безпеки

Шахраї мало не щодня вигадують нові способи, як вкрасти гроші в українців. Експерти виділили кілька головних схем, як гроші можуть виманити у користувачів "Приват 24" чи інших банківських додатків. Про це пише "Дивогляд" із посиланням на "Технофан".

Злам облікового запису

Зловмисники можуть підібрати пароль вад вашого акаунту і просто привласнити його собі, разом зі всіма збереженнями. Окрім того, шахраї можуть збільшити кредитний ліміт і "повісити" на вас ще й борги.

Щоб такого не сталося, фахівці радять відповідально підійти до вибору пароля і робити його занадто простим.

Британські експерти з кібербезпеки радять робити пароль, поєднавши три рандомних слова. Наприклад, "короваосіньсуп". Такі паролі більш безпечні, ніж традиційне поєднання слова і цифр.

Дзвінки

Тут є кілька варіантів. Найпростіше – шахраї телефонують людині, представляються співробітником банку і повімляють, що рахунок "під загрозою злому". Тоді вони виманюють три секретні цифри з картки або просять перевести гроші на "безпечний рахунок". Така схема часто спрацьовує з людьми похилого віку.

Ще один варіант: якщо вам раптом почали телефонувати із незнайомих номерів, зловмисники можуть таким чином намагатися вкрасти ваш номер телефону і отримати доступ до мобільного додатку і банківських карток.

Це працює наступним чином. Шахрай звертається до вашого мобільного оператора з заявою про втрату телефона і просить відновити сім-картку. Оператор при цьому попросить назвати 3 останні номери, з якими був зв’язок.

Якщо у вашому телефоні є функція подвійної сім-картки, експерти радять використовувати для банківських додатків ту картку, яка ніде "не засвітилася" і якою ви не користуєтеся для розмов по телефону.

Смартфон
Смартфон
Фото: Shutterstock

Фішинг

Цей метод полягає у створенні "клона" сайту банку і додатка. Користувач, який потрапляє на такий сайт, вводить там дані своєї картки, і шахраї привласнюють їх собі.

Часто таку схему використовують, коли люди продають або купують щось в інтернеті.

Нещодавно "Дивогляд" розповідав, як шахраї крадуть банківські дані українців за допомогою зараження гаджетів вірусами.

Читайте також: Додатки, які маскуються під антивіруси, крадуть банківські дані користувачів Android

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – тут може бути страшно, але весело!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ