Розлючений чоловік

В Україні можуть відключити сотні тисяч смартфонів: як перевірити свій

Shutterstock

У Верховній Раді вирішили оголосити війну "сірому" імпорту

На початку серпня народні депутати зареєстрували одразу три законопроєкти, за допомогою яких хочуть боротися із ринком нелегально ввезених в Україну смартфонів. Про це пише "Дивогляд".

Депутати вирішили запровадити примусову реєстрацію абонентів мобільних операторів та ввести кримінальну відповідальність за ввезення в Україну і продаж "сірих" смартфонів. Окрім того, планується блокувати "сірі" смартфони, які вже працюють в країні.

У 2020 році, за оцінкою експертів, обсяг "чорного" імпорту смартфонів склав 7,45 млрд грн. Це 24,6% від загального об’єму імпортованих смартфонів. Через це держава недоотримала близько 1,49 млрд грн ПДВ.

Ще 17-20% від сукупного обсягу ринку смартфонів у 2020 році становив "сірий" імпорт – товари, які ввезені в країну за заниженою ціною і, відповідно, з меншими сплаченими податками.

Такі телефони влада хоче заблокувати за допомогою кодів IMEI, які присвоюються кожному пристрою.

У загальну базу даних будуть внесені всі коди IMEI офіційних смартфонів і, якщо гаджет буде ввезений через неофіційні канали і його коду не виявиться у базі, він автоматично відключиться.

Ще одна проблема – так звані "клони", або смартфони, у яких IMEI-коди дублюються. Зараз таких апаратів в країні, за різними підрахунками, кілька сотень тисяч. Такі смартфони заблокувати не зможуть, але нові в країну вже не потраплятимуть, тож через кілька років ця проблема зникне сама собою.

Як перевірити свій смартфон?

Щоб визначити IMEI-код свого телефону, потрібно набрати комбінацію *#06#. На екрані має з’явитися 15-значне число. Якщо все гаразд, це число буде збігатися з IMEI-кодом, вказаним на коробці телефона.

Нардепи планують затвердили і запустити в дію ці зміни до 1 липня 202 року. Однак експерти не дуже втішені такою ініціативою, адже вона не вирішить головну проблему – корупцію на митниці. Мовляв, за хабар "чорні" і "сірі" смартфони будуть проходити кордон, навіть якщо їх немає в базі.

Нагадаємо, 27 вересня Google заборонить користуватися своїми сервісами користувачам зі старими моделями смартфонів. 

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – тут може бути страшно, але весело!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ