Android

Додатки, які маскуються під антивіруси, крадуть банківські дані користувачів Android

Shutterstock

Троян може зчитувати натискання клавіш на телефоні і навіть повністю взяти його під свій контроль

Фахівці румунської компанії Bitdefender, яка займається розробкою антивірусного програмного забезпечення, повідомили про новий вид шахрайства. Про це повідомляє Дивогляд із посиланням на портал 4PDA.

У мобільних телефонах з ОС Android можна знайти вірусні програми, які маскуються під різні популярні додатки, у тому числі й антивірусні.

Після установки додатку на телефон завантажуються банківські трояни Teabot або Flubot. Ці віруси крадуть особисті дані користувача, у тому числі, банківську інформацію, яка дозволяє красти гроші із рахунку людини.

Зокрема, Teabot здатний перехоплювати повідомлення і коди аутентифікації Google, відстежувати натискання клавіш під час друку тексту і навіть повністю брати пристрій під свій контроль. Flubot трохи простіший, але також вміє зчитувати текст повідомлень й інші дані, а також може поширюватися через шкідливі SMS-повідомлення, що відправляються з заражених гаджетів.

На сьогодні зафіксовані вірусні програми, які маскуються під додатки медіаплеєра, VLC, FedEx, DHL і "Антивірус Касперського".

Експерти радять не завантажувати додатки із неперевірених джерел. Для гаджетів із ОС Android варто користуватися лише офіційним магазином Google Play.

Нагадаємо, раніше "Дивогляд" повідомляв про шкідливу програму, яка маскується під оновлення операційної системи Android і може викрасти практично будь-які дані з телефона.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – тут може бути страшно, але весело!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ