5 ознак, які вказують на те, що у вас справжня цукрозалежність

"З’їм ще цю одну цукерку і все. Я можу зупинитися будь-якої миті, але ж навіщо? Це ж смачно і завжди покращує мені настрій".

Знайома ситуація?

Залежність від цукру — доволі поширена проблема, але далеко не всі її усвідомлюють і хочуть визнавати.

Чому з’являється залежність від солодкого?

  • Найчастіше ця проблема виникає тому, що у людини недобір денної норми вуглеводів. На кожен кг ваги ми маємо споживати за день 4 г вуглеводів. Але, за статистикою, 80% людей не добирають свою норму з нормального раціону, тому організм починає надолужувати своє в інший спосіб — вимагає солоденького.
Солодощі
Солодощі
Фото: Shutterstock
  • Ще одна причина, чому вам постійно може хотітися цукерку чи шоколадку — нестача хрому і вітаміну В6. Хром регулює рівень цукру в крові, а В6 необхідний для своєчасного живлення глюкозою центральної нервової системи.
  • Третя поширена причина виникнення цукрозалежності — хронічна перевтома. Організму потрібна енергія, а найпростіше її дістати з легкодоступних вуглеводів. А це що? Правильно, солоденьке!

Читайте також: 5 корисних жирних продуктів, які незаслужено "демонізуються"

  • Ну і четверта причина — вам просто не вистачає гормону щастя — ендорфіну. А всім відомо, що справжнім джерелом ендорфінів є шоколад. А ще глюкоза бере участь у формуванні амінокислот, що виробляє гормон настрою - серотонін. Саме тому шоколад і морозиво швидко піднімають настрій, але ненадовго. Та не варто забувати, що радісні емоції можна здобути і іншими способами: заняття спортом, прогулянки, зустріч із друзями, секс.

Ознаки, які вказують на те, що ви цукровий наркоман

  • Перепади настрою

Якщо ви стаєте дратівливими і починаєте зриватися, якщо вчасно не з’їсте цукерку, це чіткий дзвіночок, що у вас виникла залежність.

  • Вам постійно хочеться спати
Втома
Втома
Фото: Shutterstock

Постійна сонливість може вказувати на те, що у вас проблеми із засвоєнням глюкози. Стрибки рівню цукру у крові можуть викликати бажання лягти і поспати. Вам варто більше відпочивати і налагодити нормальний режим нічного сну.

  • Проблемна шкіра
Прищі
Прищі
Фото: Shutterstock

У невеликій кількості цукор корисний для шкіри. Він сприяє виробленню колагену — білка, який зв’язує і утримує тканини і робить шкіру гладкою і пружною. Але, коли цукру забагато, все працює навпаки. Шкіра в’яне, на ній з’являються зморшки і висипання.

  • Проблеми з оргазмом
Пара
Пара
Фото: Shutterstock

Анонімне тестування понад 10 000 жінок віком від 20 до 35 років показало, що 83% із тих, хто не отримує оргазму, — любителі солоденького.

Читайте також: Як розпізнати, що жінка імітує оргазм 

  • Постійно хочеться солодкого
Цукор у їжі
Цукор у їжі
Фото: juvenon.com

Це доволі очевидна ознака. Мозок швидко звикає до великих доз цукру, які допомагають насичувати організм гормоном задоволення, і починає вимагати ще й ще. Як справжній наркоман. І це не просто слова. Вчені виявили, що залежність від цукру може бути настільки сильною, що її дійсно можна порівняти із наркотичною.

Не забувайте, що цукор міститься не лише у кондитерських виробах. Його можна знайти практично у кожному обробленому продукті, навіть у ковбасі.

Якщо ви виявили у себе залежність і знайшли сили боротися із цим, не треба повністю виключати цукор за один день. Скорочення має бути поступовим і тривати 5-6 місяців.

До речі, нещодавно вчені повідомили, що надмірне споживання цукру може провокувати агресію і біполярний розлад.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – тут може бути страшно, але весело!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ

Читайте більше