Законопроєкт, що врегулює питання трансплантації органів, підтримала Верховна Рада. Про це повідомляє "5 канал".
Це вже друге читання цього законопроєкту. "За" проголосували 320 народних депутатів. До цього часу питання трансплантації не було врегульовано. Через це таких операцій майже не робили.
Ухвалений закон запроваджує електронну систему. У тестовому режимі вона запрацює у квітні наступного року, хоча мала бути запущеною вже з першого січня 2020 року.
Як відомо, відтермінування обурило деяких депутатів. Вони зазначають, що паперовий документообіг у трансплантології має високий рівень корупції.
"Внесені зміни, які дадуть можливість розпочати проводити в Україні неродинні трансплантації кісткового мозку, друге – в проєкті чітко визначене забезпечення належної роботи державних інформаційних систем трансплантації і третє – проєктом пропонується відтермінувати кінцеву дату утворення та запуску державних інформаційних систем трансплантації до 1 січня 2021 року. Ці інформаційні системи ще в процесі створення, розгортання, наповнення. За даними МОЗ, вони розпочнуть роботу не раніше квітня в тестовому режимі", – пояснила Оксана Дмитрієва, заступниця голови комітету з питань здоров'я нації.
"Цей проєкт закону відтерміновує на цілий рік ведення нової системи трансплантації. Цілий рік усі реєстри вестимуться в паперовому режимі – це спричиняє корупцію і не дає нам з вами повноцінно реалізувати наше право бути донорами, а пацієнтам – отримувати послуги", – наголосила депутат від "Голосу" Ольга Стефанишина.
Довідково. Верховна Рада ухвалила закон про посмертне донорство в травні 2018 року (№2427). Документ набув чинності 1 січня 2019 року, тоді ж втратив чинність закон про трансплантацію, що діяв раніше (№1007). Водночас частина норм нового закону виявилася неможливою для реалізації, оскільки не була створена інформаційна система трансплантації.