Операція у Дніпрі
Операція у Дніпрі 5 канал

Одна нирка – два життя: дніпровські хірурги провели унікальну операцію

Читайте по-русски
Орган з патологією вилучили в матері, вилікували та пересадили синові

Одна нирка врятувала два життя. Дніпровські лікарі планували пересадити орган від матері сину. Але виявили в донора рідкісну патологію ниркової артерії, що будь-якої миті могла спричинити смерть. Тож хірурги вилучили хворий орган у матері, полікували його і пересадили сину. Складна операція тривала дев'ять годин. Більше про результати – далі.

Після довгих очікувань Костянтину Гончаренку вживили третю нирку. Операцію провели тиждень тому. З дитинства пацієнт хворів на цукровий діабет, з 30 років почали відмовляти нирки. Порятунок – або постійні сеанси гемодіалізу (штучне очищення крові), або трансплантація здорового органу.

Мати – Ірина Гончаренко – вирішила подарувати сину свою нирку: "Я ні секунди не замислювалася. Треба – значить, треба. І якщо це продовжить життя моїй дитині, то тут навіть краплі розмірковувань бути не може".

Під час підготовки до трансплантації у 56-річної жінки виявили небезпечну патологію правої нирки – аневризму (розширення) артерії, яка могла розірватися будь-якої миті та спричинити смертельний крововилив.

"Засмутилися. Донор відпав і з кола інших близьких родичів, щоб мені підійшли. І ми, грубо кажучи, вже опустили руки", – згадує Костянтин.

Щоб урятувати обох – і матір, і сина – у дніпровській лікарні імені Мечникова пішли на унікальну операцію. Для трансплантації обрали нирку з патологією. Вилучили її в матері, вилікували і пересадили синові. Операція тривала дев'ять годин поспіль – всередині нирки наклали понад 100 швів.

Трансплантолог Максим Кутовий зізнається: "Для нас це виклик, тому що гарантувати донору, що ми все зробимо і нирка запрацює… Медицина – не та сфера, яка може щось гарантувати. Навіть у найкращих клініках виживає 95% пацієнтів. Отже, кожного 20-го пацієнта, кожну 20-ту нирку – втрачають".

Операція пройшла успішно. Орган прижився. І вже за тиждень обох пацієнтів готують до виписки.

"Це вже друга споріднена трансплантація в лікарні Мечникова за 2019 рік. Могли б зробити і більше. Проте лише 31 березня підписаний нарешті ратифікований новий закон про трансплантацію. Раніше був такий період, що з травня 2018 року по березень 2019-го законодавство майже уможливлювало трансплантації", – розповідає заступник головного лікаря Юлій Скребець.

У Дніпровській лікарні ім. Мечникова щороку проводять до 10 операцій з трансплантацій органів між родичами.

Наталя Світлова, Олександр Пронський, Дніпро, "5 канал"

 

Попередній матеріал
Про "державу у смартфоні" можна помріяти, але тут бракує грошей, професіоналізму і бажання – Мартиненко
Наступний матеріал
Спільні збори НГУ, НПУ та ЗСУ: як вчили командирів батальйонів тероборони Одещини
Loading...