Збори командирів батальйонів тероборони Одещини
Збори командирів батальйонів тероборони Одещини 5 канал

Спільні збори НГУ, НПУ та ЗСУ: як вчили командирів батальйонів тероборони Одещини

Читайте по-русски
За сценарієм вишколу, стан у регіоні – воєнний, тож накази віддає оперативне командування "Південь"

На Одещині влаштували збори для командирів батальйонів територіальної оборони. Провели їх підрозділи Нацгвардії, поліції та Військової служби правопорядку. Учасники демонстрували навички реагування на диверсійні атаки. Для цього розробили єдину легенду. Яку саме – далі.

За легендою навчання, в лісосмузі переховуються 10 злочинців, які планують вчинити диверсію на припортовому заводі, що за 7 км звідси. Про це військовим повідомили місцеві мешканці. Батальйон територіальної оборони має знешкодити терористів.

За сценарієм вишколу, стан у регіоні – воєнний, тож накази віддає оперативне командування "Південь". У розвідку відправляють гелікоптери. В одному з місць виявляють диверсантів. Туди направляють групи захоплення, які знешкоджують ворога.

У вишколі взяли участь підрозділи Нацгвардії, поліції, Військової служби правопорядку та 28-ї механізованої бригади Збройних сил. Вони демонстрували бойові навички для командирів батальйонів територіальної оборони. Спільно відпрацьовували відсіч диверсійним атакам. Один з етапів – коли ворожі групи захоплюють автівку із заручниками.

"Силами підрозділів спецназу Військової служби правопорядку та Нацгвардії було заблоковано автомобіль із заручниками, після чого штурмовою групою, під прикриттям групи вогневої підтримки, було знешкоджено терористів та звільнено заручників", – звітує начальник відділу Південного територіального управління правопорядку ЗСУ Олексій Свідерський.

Також під час вишколу відпрацьовували протидію нападу диверсантів на КПВВ, які облаштовані на Донбасі.

"Це дуже наближено, бо є неконтрольовані райони в Донецькій і Луганській області, серед яких ми виставляємо блокпости. Та в подальшому територіальна оборона, представники Нацгвардії, ЗСУ будуть нести там службу. Ми маємо показати правильність виконання дій", – наголошує командир мехроти 28-ї ОМБр Віталій Сірман.

Іще один етап навчань – захист і оборона держустанов під час масових заворушень. Такі тренування з підрозділами тероборони в оперативному командуванні "Південь" обіцяють проводити регулярно.

"Мета – досягти розуміння, які заходи батальйони територіальної оборони повинні виконуватися, ким, як здійснювати управління, і які сили і засоби до цього залучати. Це заходи контрдиверсійної боротьби, завдання на блокпосту, відбиття нападів на органи державного самоврядування тощо", – пояснює заступник начальника штабу командування Сухопутних військ ЗСУ Анатолій Баргилевич.

Сценарії навчань створюватимуть максимально наближеними до реальних подій, які відбуваються на передовій та прифронтових зонах.

ОД, СІ, Одеська область, "5 канал"

Попередній матеріал
Одна нирка – два життя: дніпровські хірурги провели унікальну операцію
Наступний матеріал
Медичний "десант" у Львові: канадські нейрохірурги вже 7-й рік рятують маленьких українців