Навчання тероборони на Херсонщині
Навчання тероборони на Херсонщині 5 канал

Навчили бути готовими до війни: на Херсонщині завершився масштабний вишкіл тероборони

До загонів тероборони входять майже 6 тис. військовозобов'язаних Херсонщини. Кожен десятий з них – офіцер

Щоб бути готовим діяти в разі повномасштабної агресії. Оперативне командування "Південь" Сухопутних військ ЗСУ опікувалося вишколом територіальної оборони – понад 2,5 тис. бійців 124-ї бригади тероборони два тижні опанували військові навички. На завершальному етапі побувала і знімальна група "5 каналу".

Євген Пан у цивільному житті працює охоронцем. Позаду – служба на сході. Попри наявний бойовий досвід переконаний: потрібно відточувати навички. І саме тому навчання територіальній обороні – вкрай важливі: "Я в АТО це все пройшов, це були повторні курси. Щоб не забувати свої професійні навички. Це стрільби зі зброї, збір-розбір, несення в службі.

Ігор Кравець так само нещодавно повернувся з Донбасу. Пояснює, що на таких вишколах демобілізовані діляться досвідом: "Навчилися поводитися зі зброєю. Є люди, які ніколи в житті навіть автомата в руках не тримали. А так навчилися його розбирати, тактичне виховання. У подальшому – якась витримка, на Херсонщині треба показати, що є захисники, які можуть захищати наш край".

Навчання проводилися за програмою, яка була відпрацьована спільно із Генеральним штабом Збройних сил. Її пройшли понад два десятки загонів територіальної оборони.

"579 чоловіків уперше склали присягу на вірність українському народу. Я всіх вітаю з успішним завершенням тактичних навчань, з виконанням програми підготовки. Нагадуванням про наші збори буде шеврон, який ви 10 днів носили на лівому рукаві", – привітав військовозобов'язаних заступник командувача ОК "Південь" Броніслав Жуковський.

Головна функція загонів тероборони в разі загрози в країні – охорона органів державної влади, несення служби на блокпостах і організація руху опору та партизанських загонів.

"Херсонська область особлива, з півдня, з боку моря, зі сторони Криму – сусідство з ворогом. На східних рубежах йде Операція Об'єднаних сил, і там тож не все добре. Тому розслаблятися ніколи, треба тримати себе в формі, і на цих зборах вчитися того, що може знадобитися на війні", – наголосив заступник начальника Генштабу ЗСУ Сергій Бессараб.

До загонів тероборони входять майже 6 тис. військовозобов'язаних Херсонщини. Кожен десятий з них – офіцер.

Тетяна Савуля, Вячеслав Нікітченко, "5 канал"

Повітряні сили України завершили тренування з протиповітряної оборони

/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/

Попередній матеріал
"У нашому класі падає стеля": чому на Черкащині школярі змушені навчатися у спортзалі
Наступний матеріал
Суд арештував "екс-заступника голови адміністрації Севастополя"
Loading...

У зоні ООС пройшов тренінг із невідкладної медичної допомоги: як це було – ФОТО

За тривогою в окупованому Криму підняли військові літаки – ЗМІ

Хімічні викиди "Титану": санаторії Херсонщини готові прийняти 2 тис. дітей з окупованого Криму

На Херсонщині від ботулізму помер чоловік, а дружина опинилася в реанімації

Кримський завод "Титан" зупинили: Україна розробила план у разі продовження катастрофи

У Генштабі роз'яснили, чому осінній призов подовжили на місяць