Хірургічна операція у Львові
Хірургічна операція у Львові 5 канал

Медичний "десант" у Львові: канадські нейрохірурги вже 7-й рік рятують маленьких українців

Читайте по-русски
Очолює місію Джеймс Рутка – один з найкращих у світі дитячих нейрохірургів, черга до якого розписана на роки

Медичний "десант" із Канади висадився у Львові. У міській дитячій лікарні іноземні лікарі вже провели сім надскладних нейрохірургічних операцій маленьким пацієнтам. До України вони приїжджають сьомий рік поспіль. Консультації та операції – безкоштовні.

Семирічний Максим оговтується після хірургічного втручання у Львівській дитячій лікарні. Хлопчику видалили пухлину з головного мозку. Оперували канадські й українські медики.

"Позаминулого тижня він прокинувся, йому боліла голова і нудило. Направили на МРТ . Минулого четверга виявили пухлину. Операція тривала десь п'ять годин. Зараз уже ніби все добре. Вони кожного дня заходять, оглядають", – розповідає Анастасія Палілова, мати Максима.

У сусідній палаті – 14-річний Маркіян. Понад два роки тому хлопцю також видаляли пухлину. Цьогоріч операцію провели повторно.

"Приїхали канадські лікарі, разом з нашими зробили операцію. Кажуть, що все забрали і маємо про це забути. Канадські лікарі дуже професійні, вони досвідчені, і наші, і командою вони зробили все необхідне. Дитина після операції після наркозу добре відійшла", – каже Людмила Жолобак, мати Маркіяна.

Щодня канадські та українські лікарі проводять по дві операції. Пацієнтів обирали ще пів року тому дистанційно. Українські медики надсилали історію хвороби і вже спільно обирали, кого будуть оперувати.

"В основному оперуємо дітей з пухлинами головного мозку. Також третій рік ми вживлюємо вагостимулятори при важких формах епілепсії", – зазначає головний лікар Дмитро Квіт.

Це сьомий "десант" нейрохірургів і неонатологів з Торонто у львівську дитячу лікарню. Очолює місію Джеймс Рутка – один з найкращих у світі дитячих нейрохірургів, черга до якого розписана на роки. Закордонні спеціалісти оглянули понад 100 недужих дітей та поділилися досвідом з львівськими лікарями.

"По-перше, мої корені з України. Мої прабабуся та прадідусь з України виїхали в Канаду. Я завжди цікавився розвитком хірургії в різних країнах світу. І це дало мені можливість приїхати в Україну і тут працювати. Ця робота має змогу позитивно впливати на розвиток медицини в Україні і допомагати дітям", – наголошує Джеймс Рутка.

Крім того, канадські медики допомагають дитячій лікарні з оснащенням. У подарунок привезли електроенцефалографічний комп'ютерний комплекс. За допомогою його ведуть відеомоніторинг дітей із судомами. Наступний візит лікарі з Торонто запланували вже наступного року.

Марта Шикула, Євген Радіон, Львів, "5 канал"

Попередній матеріал
Спільні збори НГУ, НПУ та ЗСУ: як вчили командирів батальйонів тероборони Одещини
Наступний матеріал
Хтось без води, інших затоплює: як намагаються відремонтувати водогін "Горлівка – Торецьк"
Loading...

Тест на алергеність: Супрун розповіла, чи дійсно шкідливий тополиний пух

Лікар в один клік: в Україні запрацював мобільний додаток екстреного виклику допомоги

Медики пояснили, як пережити екстремальну спеку

Стан поранених під Новолуганським середньої тяжкості – Штаб ООС

Пчих повернув з того світу: у Кременчуці жінка ожила після констатації смерті

Куля все ще у мозку: лікарі розповіли про стан пораненого поліцейськими 5-річного хлопчика