фото із соцмереж

Лікар в один клік: в Україні запрацював мобільний додаток екстреного виклику допомоги

Читайте по-русски
В Україні лише десять людей зі ста вміють робити масаж серця та штучне дихання

В Україні з'явився мобільний додаток екстреного виклику допомоги DocRadar, розроблений фахівцями Міністерства охорони здоров'я. Викликати медика можна одним кліком смартфона. Завдяки додатку клієнт може викликати медичного спеціаліста за місцем свого знаходження, пише на своїй офіційній сторінці у Facebook хірург, директор "Українського медичного центру з безпеки дорожнього руху та інформаційних технологій МОЗ України" Максим Циганок.

"Тобто, до приїзду швидкої. До того, як людина потрапить до лікаря. Нещасний випадок може відбутись від вас десь в 100, 200, 300 метрах, десь за поворотом, де ви не бачите", - розповідає Циганок.

За інформацією МОЗ, в Україні лише десять людей зі ста вміють робити масаж серця та штучне дихання. Щороку до лікарні не встигають доїхати близько 150 тисяч постраждалих. 60 тисяч помирають від раптових серцево-судинних захворювань. Ще 90 – від травм. Цих випадків могло бути менше, якби постраждалі отримали першу домедичну допомогу.

Тепер викликати парамедика можна завдяки системі екстреного виклику. Це додаток для смартфона DocRadar – розробка українських ІТ-фахівців спільно з МОЗом.

Так, у МОЗ розповідають, що якщо вам або комусь з перехожих стало зле, а ви навіть не знаєте, де перебуваєте і яка адреса. Тоді достатньо натиснути лише одну кнопку "Екстрений виклик" і система сама з'ясує ваше місцеперебування і спеціаліст зможе відшукати вас. Коли ви натиснули екстрений виклик, вона шукає автоматично в радіусі кілометра найближчого рятівника. Або людину, яка може надати вам допомогу. Якщо не знаходить в радіусі кілометра, знаходить в радіусі трьох кілометрів. Коли найближчий рятівник прийме виклик, система автоматично прокладе маршрут до постраждалого.

У DocRadar є можливіть викликати не лише рятівника, але і лікаря будь-якої спеціалізації. Це може бути сімейний лікар, медсестра для уколу чи навіть ветеринар. Незабаром розробники обіцяють долучити до системи рятувальників ДСНС і поліцейських.

Зауважимо, такий додаток можна просто встановити на смартфон і підтвердити номер телефону. 

11 червня в.о. міністра охорони здоров'я Уляна Супрун повідомила, що в Україні значно зріс рівень комп'ютеризації медзакладів, а кожен українець може простежити, куди пішли державні кошти на первинній ланці. 

Як повідомляв 5.UA, Супрун порадила Зеленському ознайомитися з роботою МОЗ, перш ніж ображати її.

Нагадаємо, Зеленський в ефірі каналу "1+1" заявив, що задоволений тим, що його сім'я лікується не в Супрун. "Супрун? Ну, по-різному до неї відносяться. Ви ж знаєте, як її називають? Ну, слава Богу, в мене і моєї родини є інший лікар", – сказав глава держави.

Попередній матеріал
На саміті G20 Трамп проведе зустріч із Путіним
Наступний матеріал
Українським військовим на Донбасі ніхто не давав команди не стріляти у відповідь – начальник Генштабу ЗСУ
Loading...