Інсулін
Інсулін do4a.com

Таблетка замість уколу: МОЗ пропонує змінити підхід до призначення ліків

  Читайте по-русски
  Всесвітня організація охорони здоров'я вважає пріоритетним саме застосування неін'єкційних (пероральних) форм лікарських засобів

  Для громадського обговорення Міністерство охорони здоров'я України опублікувало на своєму сайті наказ, згідно з яким "у всіх випадках, коли таблетка і укол мають рівнозначну дію, лікарі мають призначати саме таблетовані форми".

  Слід зазначити, що Всесвітня організація охорони здоров'я вважає пріоритетним саме застосування неін'єкційних (пероральних) форм лікарських засобів.

  "У всьому світі понад 50% всіх лікарських засобів прописуються, відпускаються або продаються неналежним чином, свідчать дані Всесвітньої організації охорони здоров’я. Одним із таких прикладів є надмірне використання ін'єкцій, коли більш доречно приймати ліки перорально. Це свідчить про те, що міф, ніби уколи дієвіші, аніж пігулки, поширений не лише в Україні. Насправді у більшості випадків немає значення, в якій формі діюча речовина потрапить в організм. Лише в деяких рекомендовано саме ін'єкційну форму (невідкладні стани, знепритомнення пацієнта, введення інсуліну, тощо)", – йдеться в тексті повідомлення.

  "Традиційно ін'єкційні форми призначають для пацієнтів стаціонару, тож нерідко людина змушена перебувати в лікарні, навіть коли немає потреби в цілодобовому нагляді лікарів. Більшість захворювань, при яких призначають уколи, можна лікувати вдома пігулками, перебуваючи в комфортних для себе умовах", – додали медики.

  Як повідомляв 5.UA, виконувач обов'язків міністра охорони здоров'я Уляна Супрун відбула з України до Женеви для участі в асамблеї Всесвітньої організації охорони здоров'я, що триватиме з 20 по 28 травня.

  Попередній матеріал
  Геращенко: ОБСЄ не рекомендує змінювати закони за рік до виборів
  Наступний матеріал
  Німеччина обіцяє Зеленському підтримку в проведенні реформ
  Loading...

  Потрібно ще багато змінити: Супрун не збирається у відставку

  Супрун розповіла, як пити каву, аби вона приносила користь

  Менше місяця після старту: вже видали мільйон ліків за електронними рецептами – МОЗ

  Тепер і для дорослих "зелене світло": МОЗ скасувало вікові обмеження на безкоштовну вакцинацію від кору

  Є на що подивитися: МОЗ показало результати півторарічної роботи реформи

  Супрун позивається проти журналіста "1+1": у чому причина