Геращенко Ірина 5.ua

Геращенко: ОБСЄ не рекомендує змінювати закони за рік до виборів

  Читайте по-русски
  На зустрічі з Зеленським більшість присутніх погодилися, що рішення Президента про розпуск парламенту є політичним і не має конституційних передумов

  Керівництво ВР і представники парламентських фракцій і груп на зустрічі з Президентом Зеленським обговорили зміни виборчого законодавства, але стандарти ОБСЄ рекомендують країнам-членам організації не змінювати виборче законодавство за рік до виборів. Про це розповіла перший заступник голови ВР Ірина Геращенко за підсумками консультацій керівництва Верховної Ради і представників фракцій з главою держави, повідомляє "Укрінформ".

  Посадовець наголосила: експерти, які були на обговоренні, зокрема голова Центральної виборчої комісії, чітко заявили, що Україна має дотримуватися стандартів ОБСЄ, які "рекомендують країнам-членам ОБСЄ не змінювати виборче законодавство за рік до виборів. А що говорити про кілька тижнів до виборів? Очевидно, що тут є великі проблеми". Разом з тим Геращенко нагадала: в усіх міжнародних звітах зафіксовано, що нинішні президентські вибори були проведені демократично, чесно, без порушення законодавства.

  Водночас, як зазначила перший віце-спікер, у Президента Зеленського є ініціатива звернутися до Верховної Ради щодо проведення позачергової сесії парламенту, на якій ВР має внести зміни до виборчого законодавства. За словами Геращенко, фракції і депутатські групи будуть визначатися щодо цього питання.

  Також, за словами Ірини Геращенко, на зустрічі з Володимиром Зеленським більшість присутніх погодилися, що рішення Президента про розпуск парламенту є політичним і не має конституційних передумов.

  "Очевидно, що сьогодні новообраний Президент хоче скористатися своєю високою довірою, розпустити парламент, щоб, користуючись цим рейтингом, сформувати нову владу. Водночас, більшість присутніх на консультаціях наголосили, що для цього немає конституційних жодних передумов, і що це, безумовно, є порушенням закону. При цьому погодилися, що якщо тут є політичне рішення Президента", – сказала Геращенко.

  Нагадаємо, раніше у БПП заявили, що пожежні зміни до виборчого законодавства вже після того, як оголошене рішення Президента про розпуск Верховної Ради, – це фікція, а не реформа виборчої системи. І покликана вона не покращити законодавство, а підіграти інтересам окремих політичних сил. 

  Попередній матеріал
  Порошенко показав свою останню президентську декларацію
  Наступний матеріал
  Таблетка замість уколу: МОЗ пропонує змінити підхід до призначення ліків
  Loading...

  БПП "Солідарність": зміни виборчого закону після оголошення про розпуск ВР – це фікція, а не реформа

  Ляшко на велосипеді, або "Знову не пустили": як голови фракцій збиралися на Банковій – включення

  Зеленський: Я розпускаю Верховну Раду VIII скликання

  Парламентські вибори-2019: Вакарчук презентував свою партію

  Зеленського оштрафували за те, що "засвітив" бюлетень – скільки треба сплатити

  Президентські вибори в Литві: відомі учасники другого туру