Будівля Верховної Ради
Будівля Верховної Ради Depositphotos

Заяви партій: хто йде на дострокові вибори, а хто проти (оновлено)

Читайте по-русски
Свої заяви вже зробили Юлія Тимошенко, Анатолій Гриценко, Святослав Вакарчук та партія "Народний фронт"

Одразу після заяви новообраного Президента Володимира Зеленського щодо розпуску Верховної Ради про свою участь у дострокових виборах почали заявляти очільники різних політичних партій.

Зокрема, лідер ВО "Батьківщина" Юлія Тимошенко зазначила, що її партія готова до участі у виборах і обов'язково візьме в них участь. Про таке вона написала на своїй сторінці у Facebook.

"Я вітаю розпуск парламенту Президентом України. Я вважаю, що парламент напрацював на дострокові вибори, не ухвалюючи необхідних для країни законів. Наша команда цілком і повністю готова до дострокових парламентських виборів і, без сумніву, ми в них візьмемо сильну участь", – заявила Юлія Тимошенко.

Водночас вона додала, що чинний парламент ще має ухвалити новий закон про вибори, закон про покарання за незаконне збагачення, змінити керівників силових органів – генпрокурора, голову СБУ, міністра оборони – та вирішити питання щодо зниження тарифів.

У свою чергу голова партії "Громадянський вибір" Анатолій Гриценко також підтримав ідею з розпуском парламенту і заявив про свою готовність до дострокових виборів до Верховної Ради. Відповідний допис він опублікував на своїй сторінці у Facebook

"Розпуск Ради і дострокові вибори підтримуємо. Ми до них готові й візьмемо участь. Новій Раді й новому уряду потрібна нова якість – професійність і чесність. Тоді наша країна справді отримає шанс. Чекаємо указу з датою голосування", – йдеться у його повідомленні.

Негайно змінити виборче законодавство, скасувавши мажоритарну систему як головне джерело політичної корупції. Таке завдання стоїть перед Радою, заявив лідер радикалів. За словами Олега Ляшка, його партія йтиме на вибори, бо цього очікує суспільство.

"Конституційних підстав для розпуску Ради немає. Це чисто політичне рішення. Але ми йдемо на дострокові вибори, бо цього очікує суспільство", – заявив Ляшко.

Заявив про свою готовність взяти участь у дострокових парламентських виборах і голова новоствореної партії "Голос" Святослав Вакарчук. Про таке він також написав на своїй сторінці у Facebook.

"Новий Президент заявив про намір розпустити Верховну Раду. А це значить, що вже в липні будуть вибори. "Голос" піде на вибори, хоч коли б вони були. Але справжні зміни – це вибори за новою системою", – йдеться у повідомленні.

"Перевибори за старими правилами – це продовження старої політики під контролем олігархічних еліт", – заявив Вакарчук.

Водночас у партії "Народний фронт" зазначили, що заява Президента Зеленського про розпуск Верховної Ради є незаконною. Але партія все одно піде на вибори. Про це йдеться в заяві "Народного фронту", поширеній прес-службою партії

"Заява Президента Зеленського про розпуск парламенту є винятково політичним рішенням і не має нічого спільного ні з правом, ні з Конституцією. Безсумнівно, ми підемо боротися разом із нашими прихильниками за наш курс і майбутнє України на цих сумнівних дострокових парламентських виборах", – йдеться у повідомленні.

Також у "Народному фронті" вважають, що заява Зеленського пов'язана з тимчасовою популярністю, а не зі зміною порядку денного для країни. 

Раніше про свою готовність до дострокових парламентських виборів заявили у БПП.
Попередній матеріал
Тристоронні переговори щодо транзиту газу треба провести якнайшвидше – віце-президент Єврокомісії
Наступний матеріал
Гройсман назвав основну причину своєї відставки
Loading...

У БПП кажуть, що готові до дострокових виборів

Зеленський: Я розпускаю Верховну Раду VIII скликання

Зеленського оштрафували за те, що "засвітив" бюлетень – скільки треба сплатити

Президентські вибори в Литві: відомі учасники другого туру

Литва сьогодні обирає президента-наступника Грибаускайте

Адвокат Трампа раптово скасував візит до Києва і зустріч із Зеленським: причини