Володимир Зеленський
Володимир Зеленський Кадр із відео Радіо Свобода

Зеленський оголосив про розпуск Верховної Ради: якою була реакція депутатів

Читайте по-русски
Нардепи вже розмірковують, на яке ж число будуть призначені дострокові вибори – називають 14 і 28 липня

Новообраний Президент Володимир Зеленський заявив, що розпускає Верховну Раду VIII скликання. На таку заяву Глави держави відреагували й самі народні обранці. Уже говорять про ймовірні позачергові парламентські вибори.

Однак для цього Гарант ще має підписати й оприлюднити відповідний указ. Нардепи вже розмірковують, на яке ж число будуть призначені дострокові вибори – називають 14 і 28 липня.

"Напевно, Україні доведеться готуватися до виборів за умови, якщо такий указ буде підписаний та оприлюднений. Тому що сама по собі заява Президента Зеленського з трибуни не запускає виборчий процес… І дискусії щодо його законності в даному випадку не мають жодного стосунку до виборів, які, напевно, можуть відбутися 14 липня", – зазначив народний депутат від БПП Іван Вінник.

"Процедурно все відбулося. Оголосили про розпуск парламенту. Президент, враховуючи відповідні норми, запитав, чи потрібні консультації. Лідери фракцій, які були присутні в залі, сказали, що ні. Принаймні, всі так почули. І це означає, що сьогодні ми очікуємо указ", – заявив Нестор Шуфрич з "Опозиційного блоку".

"28 липня в нас будуть нові вибори, позачергові – і все. Тому що, наскільки мені відомо, неможливо призупинити дію указу Президента. Його можна оскаржити в суді. Але адмінсуд не має права призупинити дію саме цього указу. Тому поки будуть розбиратися, вибори вже пройдуть і неважливо, яке рішення прийме суд", – прокоментував позафракційний Борислав Береза.

"Сьогодні Зеленський дав зрозуміти, що він не буде працювати ні з цим урядом, ні з цим парламентом. І буде тримати рівень такого накалу на розподіл нової влади і старої влади, яка в усьому винна, упродовж наступних двох місяців. Щоб отримати максимально велику присутність своєї фракції у наступній Верховній Раді", – вважає Вікторія Сюмар з "Народного фронту".

І як на заяву про розпуск парламенту реагували прості українці – дивіться у включенні:

Попередній матеріал
"Вони розуміють українську": Ляшко посварився із Зеленським через російську мову у ВР
Наступний матеріал
Розпуск Верховної Ради: Зеленський запросив глав фракцій на консультації
Loading...