БПП "Солідарність"
БПП "Солідарність" solydarnist.org

БПП "Солідарність": зміни виборчого закону після оголошення про розпуск ВР – це фікція, а не реформа

  Читайте по-русски
  Усталена міжнародна практика в демократичних країнах не передбачає зміни виборчого законодавства пізніше, ніж за рік до проведення відповідних виборів

  Пожежні зміни до виборчого законодавства вже після того, як оголошене рішення Президента про розпуск Верховної Ради, – це фікція, а не реформа виборчої системи. І покликана вона не покращити законодавство, а підіграти інтересам окремих політичних сил. Про таке повідомляє прес-служба БПП "Солідарність".

  Ініціатори швидкої корекції закону залишають незмінною ключову проблему – закритість партійних списків. Якою б не була система – змішаною, мажоритарною чи пропорційною – списки мають бути відкритими. Це і є реформа, все інше – її імітація або чистої води політична кон'юнктура.

  А пропоноване зниження прохідного бар'єру до 3% створює ситуацію політичної безвідповідальності та може бути шляхом до політичної дезінтеграції України, проведення до парламенту регіональних політичних проектів і "кишенькових" партій, які фінансуються олігархами.

  Партія "Блок Петра Порошенка "Солідарність" вважає, що Верховна Рада має найближчим часом зосередитися на ретельному розгляді у другому читанні Виборчого кодексу, знайти оптимальну модель відкритих списків.

  При цьому процес зміни виборчого законодавства має відбуватися відповідно до стандартів ОБСЄ, про що публічно заявила і ЦВК. Усталена міжнародна практика в демократичних країнах не передбачає зміни виборчого законодавства пізніше, ніж за рік до проведення відповідних виборів.

  Партія "Блок Петра Порошенка "Солідарність" наголошує, що починаючи з 2014 року в Україні відбулися дві президентські виборчі кампанії, вибори до Верховної Ради України та до місцевих рад, і кожна з цих кампаній за оцінками міжнародних спостережних місій відбувалася чесно і прозоро, відповідно до стандартів. Переконані, що ця висока планка має триматися і надалі, щоб політична доцільність не зруйнувала довіру суспільства до виборчих процедур.

  Ми також наполягаємо на тому, що оголошення позачергових виборів має відбуватися винятково у правовому полі – відповідно до Конституції України.

  Попередній матеріал
  У Львові помер засновник "Мистецького об’єднання "Дзиґа" Маркіян Іващишин
  Наступний матеріал
  Порошенко показав свою останню президентську декларацію
  Loading...

  Ляшко на велосипеді, або "Знову не пустили": як голови фракцій збиралися на Банковій – включення

  Голови фракцій провели консультації із Зеленським щодо розпуску Ради – що розповіли

  У БПП кажуть, що готові до дострокових виборів

  Зеленський: Я розпускаю Верховну Раду VIII скликання

  Зеленського оштрафували за те, що "засвітив" бюлетень – скільки треба сплатити

  Президентські вибори в Литві: відомі учасники другого туру