Вибори в Україні
Вибори в Україні Depositphotos

Члени ДВК закликали змінити методи голосування за кордоном

  Читайте по-русски
  Пропонують запровадити альтернативні методи голосування, такі як електронне або поштове

  Члени дільничних виборчих комісій закордонного виборчого округу з різних країн та континентів виступили з відкритим зверненням до новообраного Президента України щодо внесення законодавчих змін до порядку і правил голосування за кордоном, повідомляє "Укрінформ".

  "Ми, голови, заступники голів, секретарі та члени закордонних виборчих дільниць, звертаємося до Вас як до новообраного Президента України. Останні півтора місяця за підтримки дипломатичних представництв України ми робили все від нас залежне, в рамках чинного законодавства, щоб якомога більша частина з мільйонів громадян України, які проживають за кордоном, змогли скористатися своїм конституційним правом – проголосувати", – йдеться у зверненні.

  Наразі архаїчність українського виборчого законодавства призводить до того, що, попри всі зусилля та витрачені кошти з боку держави, виборчих комісій та виборців, участь у голосуванні беруть лише 1-2% громадян України, які мешкають за кордоном.

  Члени ДВК закордонного виборчого округу розповіли, що в Польщі, де проживає близько півтора мільйона громадян України, є лише чотири виборчі дільниці – отже можуть проголосувати лише 20-25 тис. виборців; на виборчій дільниці у Південно-Африканській Республіці мають голосувати виборці з шістнадцяти країн, деяким з них для цього необхідно долати тисячі кілометрів; єдина виборча дільниця в Австралії має забезпечити голосування виборців з усього континенту...

  Підписанти закликали новообраного Президента України, як гаранта Конституції, зробити все задля виправлення цієї катастрофічної ситуації, виступити з власними законодавчими ініціативами або підтримати вже існуючі щодо:

  • запровадження електронної системи зміни виборчої адреси та місця голосування;
  • збільшення кількості виборчих дільниць за кордоном;
  • запровадження системи розсилки виборцям запрошень та передвиборчих програм електронною поштою;
  • запровадження альтернативних методів голосування, таких як електронне або поштове.

  "Вікно можливостей до парламентських виборів, призначених на жовтень, невелике, але достатнє", – переконані ініціатори звернення.

  Як повідомлялося, ЦВК продовжує рахувати голоси у другому турі президентських перегонів в Україні. В межах закордонного виборчого округу переміг Петро Порошенко.

  Попередній матеріал
  Де можна безкоштовно зробити щеплення
  Наступний матеріал
  Оборудки в "Укроборонпромі": НАБУ завершило службове розслідування – що перевірили
  Loading...

  Ми будемо в конструктивній опозиції до Зеленського – лідер кримських татар

  Гройсман повідомив, з якою політичною силою піде на парламентські вибори

  Програма "Інформаційний вечір" за участі двох депутатів – завершено

  "Одну виставу може відіграти, а чи вистачить пороху на другу" – модератор дебатів про Зеленського

  "Ти заходь, коли що": чільник МЗС оригінально привітав Зеленського з перемогою на виборах

  Як світові лідери вітали Зеленського з перемогою: подробиці