Міжнародні спостерігачі
Міжнародні спостерігачі 5 канал

Міжнародні спостерігачі задоволені виборчим процесом в Україні

Читайте по-русски
Сам виборчий процес вони назвали демократичним і прозорим

Втручання Росії у вибори в Україні підтвердили спостерігачі міжнародної місії. Це були переважно кібератаки – кажуть іноземні аналітики. Втім, сам виборчий процес вони назвали демократичним і прозорим.

"Коли ми говоримо про втручання Росії у вибори, в цьому Україна має більше досвіду, ніж інші країни світу. Чи це що стосується кібербезпеки, чи погроз замінування дільниць, чи фейкові вкидання в інформаційний простір. Це все складова гібридної війни. Що стосується інформаційного простору, ми ще проведемо ретельну роботу, щоб ми могли оцінити ті атаки і вразливість до цих атак. У нас будуть ґрунтовніші висновки, проте потрібен час", – сказала представниця міжнародної спостережної місії Мері Охаген.

"Ми даємо ці рекомендації, сподіваючись, що Україна зможе консолідувати свої зусилля на парламентських виборах. Ми б рекомендували використовувати онлайн процес реєстрації виборців, або дати громадянам можливість використовувати одну зміну місця голосування і на перший, і на другий тур. Щоб не доводилося двічі проходити цей процес. Ми також сподіваємося, що виборчі кампанії будуть стосуватися якихось конкретних речей, на дебатах будуть обговорюватися важливі питання, і не звучатимуть образи", – підсумував директор міжнародного інституту США Стівен Нікс.

Другий тур виборів Президента України відбувся демократично, прозоро та був конкурентним. Такі попередні підсумки озвучили Європейські спостерігачі.

Вони побажали майбутньому главі держави триматися курсу реформ, що був закладений Петром Порошенком. З головних проблем під час виборів, які назвали спостерігачі, – це неможливість проголосувати громадянам  на окупованих територіях, а для зміни місця голосування було мало часу.

Також помітили експерти і різницю між виборчими компаніями кандидатів. Так, позиція Володимира Зеленського щодо ключових політичних проблем залишалася невизначеною, а ті, що висвітлювалися, лунали здебільшого з вуст його помічників. У цьому питанні чинний Президент тримався більш традиційного для Європи висвітлювання виборчої програми. Помітили спостерігачі і взаємні звинувачення кандидатів, що збільшило напругу в суспільстві.

"Кандидати вирішили проводити не таку масштабну кампанію між першим та другим туром. Однак обидві сторони посилили агресивність, що позначилося у взаємних звинуваченнях. Збільшення негативних настроїв завдало шкоди під час презентацій обох передвиборних програм, що могло вплинути на свідомий вибір. Формат довгоочікуваних дебатів дав змогу лише поверхнево ознайомитися з програмами кандидатів", – зауважив Джордж Церетелі, спецкоординатор місії спостерігачів ОБСЄ.

"Європарламент закликає і підтримує нового Президента і хоче, щоби він продовжував роботу над реформами, зокрема, які стосуються боротьби з бідністю та корупцією. Ми переконані, що обраний Президент розуміє свою відповідальність і його місце у реформах. Він повністю може покладатися на нашу підтримку", – зазначила голова делегації спостерігачів від Європейського парламенту Ребека Гармс.

Попередній матеріал
Кричать: "Найкращий!" – люди зібралися на Банковій подякувати Президенту Порошенку
Наступний матеріал
Програма "Інформаційний вечір" за участі двох депутатів – завершено
Loading...

Тимошенко звинуватила чинну владу у фальсифікації виборів, однак заявила, що судитися не буде – подробиці

Фейкові новини і проблеми з видачею бюлетенів: які ще порушення зафіксували міжнародні спостерігачі на виборах (ОНОВЛЕНО)

НАТО не коментуватиме виборів в Україні до 2-го туру – заява Столтенберга

"Відбулися чесно та вільно": канадські спостерігачі дали свою оцінку першому туру виборів

Порушень менше, ніж у 2014 році – Айвазовська про хід президентських виборів

Заборонено спілкуватися з журналістами: в Україну приїхали "мовчазні" спостерігачі ENEMO