Спостерігачі
Спостерігачі 5 канал

Спостерігачі ENEMO визнали вибори в Україні прозорими та ефективними

Читайте по-русски
Вони були присутні на 103-х виборчих дільницях під час їхнього відкриття та на 1239-ти під час голосування упродовж дня. Зафіксували незначні порушення

Перший тур виборів Президента України відбувся прозоро та ефективно. Такий попередній висновок спостерігачів міжнародної організації ENEMO. 

Вони були присутні на 103-ти виборчих дільницях під час їхнього відкриття та на 1239-ти під час голосування упродовж дня. Зафіксували незначні порушення. Зокрема, недотримання таємниці голосування чи відсутність виборців у списках. Позитивно міжнародні експерти оцінили й процес підрахунку голосів на більш як 80 відсотках виборчих дільниць. Зафіксували лише невеликі вади, здебільшого пов'язані з недбалістю. Однак на легітимність результатів волевиявлення це не вплине.

Зазначається, що більше претензій у представників місії ENEMO до передвиборчої кампанії. Відзначають недотримання правил і принципів агітації, а також фінансування виборчої кампанії. Наступний звіт спостерігачі нададуть у період між першим і другим турами. Спостерігатимуть міжнародні експерти і за перебігом голосування 21 квітня.

"Під час голосування на дев'яноста восьми цілих і семи десятих відсотка виборчих дільниць було дотримано процедури, а на дев'яноста семи цілих і семи десятих відсотка не порушувалася таємниця голосування", – наголосив заступник голови місії ENEMO Теодора Поп Трайков. 

Голова місії ENEMO Златко Вуйович зауважив, що такі самі порушення виборчого процесу спостерігаються в усіх молодих демократіях. Це знеславлення кандидатів, чорна піар-кампанія, непропорційне висвітлення кандидатів у ЗМІ, залучення державних ресурсів. На цих виборах ДВК виявили себе набагато ліпше порівняно з попередніми виборами, скажімо, Президента 2014-го. А осб підрахунок голосів був трохи слабшим.

Попередній матеріал
"Дивовижні результати в кидках із різних дистанцій": Toyota розробила 2-метрового робота-баскетболіста
Наступний матеріал
Перейменування Дніпропетровської області: Конституційний Суд розпочав розгляд справи щодо зміни назви
Loading...

Порушень менше, ніж у 2014 році – Айвазовська про хід президентських виборів

Заборонено спілкуватися з журналістами: в Україну приїхали "мовчазні" спостерігачі ENEMO

На вибори президента приїдуть 2 тисячі офіційних іноземних спостерігачів – МВС

Стало відомо, скільки міжнародних спостерігачів приїдуть на вибори президента України

ПА ОБСЄ не запросила росіян до місії спостерігачів на виборах в Україні

Жодних спостерігачів з РФ на виборах в Україні не буде – Геращенко