Конституційний суд України
Конституційний суд України 5 канал

Перейменування Дніпропетровської області: Конституційний Суд розпочав розгляд справи щодо зміни назви

Читайте по-русски
За пропозицію проголосували усі шістнадцять присутніх суддів. Після чого перейшли до закритої частини розгляду

Конституційний Суд розпочав оцінку законопроекту народних обранців щодо перейменування Дніпропетровської області на Січеславську.

Суддя-доповідач у справі Олександр Касмінін зачитав на пленарному засідання Великої палати клопотання депутатів. За пропозицію проголосували всі шістнадцять присутніх суддів. Після чого перейшли до закритої частини розгляду. На це судді мають місяць.

Водночас під стінами феміди зібралися з десяток активістів із Дніпра. Вони прийшли підтримати перейменування Дніпропетровської області на Січеславську. З собою принесли плакати та листівки.

"Ця назва апелює до нашої історії. Тому що 5 із 8 козацьких Січей були розташовані на теренах нашого регіону. Січеславська – це є історична назва. Назва, яка підтримується більшістю в регіоні. Це не просто важливо. Це дуже важлива історична частина, тому що сам топонім Січеслав виник щонайменше сто років тому. І наша мета – повернути цю історичну назву", – наголошує координатор "Громадська підтримка Січеславська – Так!" Владислав Мельничук.

Нагадуємо, 7 лютого Верховна Рада України спрямувала на оцінку до Конституційного Суду законопроект про перейменування Дніпропетровської області на Січеславську. Такі зміни хочуть ухвалити в межах декомунізації. Оскільки Григорій Петровський, на честь якого названо область, – один із перших комуністичних керівників України. Він активно боровся за встановлення радянської влади, затверджував директиву про так званий червоний терор. Під час голосування в Верховній Раді розглядали два варіанти перейменування – на Дніпровську або ж Січеславську. Більшість підтримала останню назву. Тепер протягом місяця Конституційний Суд має дійти висновку, чи відповідає законопроект Конституції. Після документ знову повернуть до парламенту для остаточного ухвалення.

Як повідомляв 5.UA, в ефірі "Інформаційного дня" на "5 каналі" директор Українського інституту національної пам’яті Володимир В’ятрович прокоментував ініціативу щодо перейменування Дніпропетровської області на Січеславську.

 

Попередній матеріал
Спостерігачі ENEMO визнали вибори в Україні прозорими та ефективними
Наступний матеріал
"Мріяв повернутися до дітей": із 30-річним десантником Дмитром Костенюком попрощалися в Чернівцях
Loading...

Міського голову Херсона облили водою через перейменування вулиці на честь Гандзюк

У ВР підтримали законопроект щодо перейменування Дніпропетровської області

"Вулиця нагадає": у Києві встановили табличку на честь легендарного режисера Юрія Іллєнка

У Києві перейменували низку вулиць, площ і провулків

Не Січеславська: як Порошенко пропонує Раді змінити назву Дніпропетровської області

Рада підтримала перейменування Кіровоградської області