Дніпропетровська область
Дніпропетровська область фото Дніпроград

Не Січеславська: як Порошенко пропонує Раді змінити назву Дніпропетровської області

Місце Петровського – на смітнику історії, наголошує Глава держави

Президент України Петро Порошенко подав до парламенту законопроект, яким пропонується перейменувати Дніпропетровську область на Дніпровську. Відповідний проект закону "Про внесення зміни до статті 133 Конституції України (щодо перейменування Дніпропетровської області)" зареєстрований у Верховній Раді.

Глава держави переконаний, що декомунізацію в Україні слід завершити.

"На карті України не може бути місця для Петровського. Мало того, що він один із очільників комуністичної диктатури, він ще й співорганізатор та виконавець Голодомору, геноциду українського народу. Процедура зміни назви області передбачає поправки до Конституції. Аналіз показує, що за Дніпровську область проголосує понад три сотні депутатів. Потрібен не піар, а результат – тобто остаточне завершення декомунізації. Дніпропетровська область стане Дніпровською, а місце Петровського – на смітнику історії", – переконаний Порошенко.

У пояснювальній записці до законопроекту міститься посилання на ЗУ про декомунізацію, який визначає: до символіки комуністичного тоталітарного режиму належать, зокрема назви областей, у яких використані імена або псевдоніми осіб, які обіймали керівні посади в комуністичній партії, вищих органах влади та управління СРСР, УРСР (УСРР).

Назва Дніпропетровської області містить згадку про Григорія Петровського (1878 - 1958) – партійного, більшовицького та радянського діяча, керівника революційного руху та голови ЦВК УРСР, одного з організаторів Голодомору 1932-33 років та чільного діяча тоталітарного комуністичного режиму в Україні. Це означає, що назва належить до символіки комуністичного тоталітарного режиму, використання якої на всій території України заборонено.

Нагадаємо, напередодні Рада підтримала перейменування Кіровоградської області. "За" висловилися 239 народних обранців.

Попередній матеріал
"У пам'ять про мільйони жертв": американський штат Коннектикут визнав Голодомор геноцидом
Наступний матеріал
В "Укрзалізниці" розповіли, коли розблокують продаж квитків на новорічні свята
Loading...