Навчання організували для підрозділу, який у разі військової агресії захищатиме місцеві державні установи. Як у тероборонців із влучністю – бачила кореспондент "5 каналу" Яна Лимаренко.
Майстерність стрільби із автомата Калашникова вдосконалює Сергій Яковенко. Чоловік уже має бойовий досвід. Він підписав контракт із ЗСУ і після цих навчань одразу вирушає на вогневий рубіж на схід.
"Оскільки я професійний артилерист, маю відповідні знання, навички і фах, розумію, що зараз таких спеціалістів не вистачає у військах, тому я прийняв рішення підписати контракт і піти на службу в бойову частину", – розповідає Сергій.
Єдиний стрілецький день влаштували на полігоні в Оршанці. Готується стріляти із пістолета Макарова і В'ячеслав Скічко. Він хоч і не військовий, але постійно їздить на схід з волонтерськими місіями.
"Оборона має бути всебічною – зокрема і територіальна. Тоді є шанс врятувати (країну) у випадку повномасштабної агресії. Навички – це в першу чергу володіння зброєю, вміння працювати в команді, орієнтуватися на місцевості", – переконаний учасник навчань.
На вогневий вишкіл батальйону територіальної оборони прибули понад 100 людей. Серед них – як професійні військові запасу, так і ті, хто ніколи раніше не тримав у руках зброю.
"Чим більшу кількість людей ми навчимо володіти зброєю – тим ми сильніші. Промовка про те, що не хочеш війни – готуйся до неї, сьогодні ми це зрозуміли. Основне для бійця – прийняти правильне рішення. Правильне рішення зберігає життя, а паніка – губить солдат", – переконаний командир бригади тероборони в Черкаській області Анатолій Стуженко.
Навчання територіальної оборони влаштовують кілька разів на місяць.
"Це тактична підготовка, вогнева підготовка, зв’язок, інженерна підготовка, топографія. Також (військові) займаються вивченням будови зброї, її розборкою, зборкою автоматів", – пояснює начальник відділу тероборони в Черкаській області Володимир Дмітрієв.
У місцевому військкоматі так само переконані, що якісна територіальна оборони – вкрай потрібна Україні.
"Від початку агресії ми всі з вами спостерігали, як агресор захоплював органи державної влади, силові структури. Саме для того призначений підрозділ територіальної оборони – для посилення охорони і оборони держаних об’єктів, забезпечення функціонування державної влади, місцевого самоврядування, боротьби з розвідувальними групами та силами противника", – наголошує обласний військовий комісар Євген Курбет.
Підготовку в Оршанці пройшли резервісти із шести районів Черкащини. Такі стрільби відбулися і на Смілянщині.
Яна Лимаренко, В’ячеслав Ромодан, Черкаська область, "5 канал"
Дивіться також фотогалерею за темою:
Вогневі засади і "Цар-гора": як смуга перешкод гартує майбутніх морпіхів ЗСУ – ФОТО




















