Вишкіл бійців тероборони провели на Харківщині
Вишкіл бійців тероборони провели на Харківщині 5 канал

На Харківщині провели вишкіл бійців тероборони: до яких хитрощів ворога готують резервістів – відео

Читайте по-русски
Вогневу підготовку на Башкирівському полігоні проходять 150 учасників вишколу

Теоретичні навички на практиці відпрацьовують бійці територіальної оборони на Харківщині. Вишкіл проводили на полігоні 92-ї механізованої бригади. Резервісти вправлялися зі стрілецькою зброєю, вивчали тактичну медицину та військову топографію. Репортаж Оксани Нечепоренко.

Анастасія Настенко, резервіст підрозділу територіальної оборони, за фахом юрист. До підрозділу тероборони вступила ще торік. На цьому вишколі дівчина вправляється зі зброєю. Результат стрільби по мішені не тішить її.

"Мабуть, в мене росту бракує. Це відстань від приклада до приціла вона мені здається занадто довга для мого зросту", – каже дівчина.

Керівник стрільб Сергій Цимбало зауважує: "Звикають до зброї, звикають, як з нею поводитися, як правильно стріляти з автомата, як очима можна визначити приблизно відстань до цілі – всі ці навички вони вдосконалять".

Вогневу підготовку на Башкирівському полігоні проходять 150 учасників вишколу, серед яких більша частина – офіцери обласного підрозділу тероборони.

"Це планове заняття, де вони мають набути практичних навичок у володінні стрілецькою зброєю, навички з тактичної підготовки, з медицини, інженерної підготовки та військової топографії", – говорить Ігор Кіфоренко, командир 113-ї бригади територіальної оборони Харківської області.

Вже на іншому майданчику полігону сапери демонструють саморобні вибухові предмети і процес їх знищення. Такі можна виготовити навіть із каструлі та пороху, кажуть військові. Ворог на Донбасі використовує і такі власноруч зроблені боєприпаси.

Вишкіл бійців тероборони провели на Харківщині
Вишкіл бійців тероборони провели на Харківщині5 канал

Інструктор з інженерної підготовки Геннадій Макаренко розповідає: "Яка зона ураження, ми можемо тільки припускати, тут народна творчість. Тут і патрони прикрутили, і кулі прикрутили, і гайки прикрутили. Але якщо сюди покласти пластида, то, думаю, що це дуже серйозний буде пристрій. Метрів на 10-15 вразить усіх".

Вивчають резервісти і домедичну допомогу. Як швидко і правильно зупинити кровотечу в польових умовах, резервістів навчають інструктори з тактичної медицини. Наступні заняття на полігоні відбудуться вже за кілька тижнів.

Оксана Нечепоренко, В'ячеслав Кузьменко, "5 канал"

Попередній матеріал
Скоро мав стати батьком: у Дніпрі попрощалися із загиблим на Донбасі бійцем Сергієм Валахом
Наступний матеріал
"Це як ядерний заряд": чому на Житомирщині люди вийшли пікетують проти відкриття сміттєсортувального заводу – сюжет
Loading...