На Житомирщині пікетували проти сміттєсортувального заводу
На Житомирщині пікетували проти сміттєсортувального заводу 5 канал

"Це як ядерний заряд": чому на Житомирщині люди вийшли пікетують проти відкриття сміттєсортувального заводу – сюжет

Читайте по-русски
Місцеві кажуть, що власник вже таємно завезли на територію півсотні вантажівок із непотребом

Пікет проти відкриття сміттєсортувального підприємства у селі Терехове на Житомирщині. Люди побоюються, що таке підприємство загрожуватиме довкіллю, а отже їхньому здоров'ю. Цехи з сортування побутових відходів нові власники планують облаштувати в колишньому недобудованому цегельному заводі. Туди вже звозять непотріб. Ситуацію з'ясовували кореспонденти "5 каналу".

Мешканці села цілодобово чергують біля довгобуду. Люди не пропускають на територію підприємства вантажівки з побутовими відходами.

Микола Пушкарук, мешканець Терехового, каже: "Це як ядерний заряд, рано чи пізно воно дасть свій результат. І тим більше, сміття якраз знаходиться близько до водяних артерій, які йдуть у Бердичів. Це біда для всього району".

Під час чергування сільські активісти затримують сміттєвоз. Люди влаштували пікет, бо не хочуть, щоб на території довгобуду працювало сміттєсортувальне підприємство. Нові власники переконують: мають дозвільні документи.

Олексій, представник керівника сміттєсортувального підприємства, говорить: "У нас є погодження, юридичні всі моменти, цим займаються наші юристи. У нас є декілька договорів з полігонами сміттєвими. Я займаюсь тим, що поставляю обладнання для сортування". 

Натомість у селі кажуть, нові власники не обговорювали з громадою села роботу підприємства. Але вже таємно завезли туди півсотні вантажівок із непотребом".

Валентин Дячук, депутат Семенівської ОТГ, говорить: "Дозволу ніхто ніякого не давав. Ніяких запитань прямих, чи можна тут щось розміщувати, від них не було. Припущення таке, що хотіли його просто засилосувати, забити цим сміттям і потім би шукали ми вітер у полі". 

Учасники пікету вимагають закрити завод. Інакше обіцяють вдатися до рішучіших дій.

"Якщо нас ніхто не почує, ніякої допомоги не буде, виходимо на трасу перекривати її", – говорить місцевий мешканець.

Юлія Синельникова, Віталій Синельников, "5 канал"

Попередній матеріал
На Харківщині провели вишкіл бійців тероборони: до яких хитрощів ворога готують резервістів – відео
Наступний матеріал
Спільні тренування КОРДу та американських спецпідрозділ S.W.A.T.: які прийоми відпрацьовували українські спецпризначинці – репортаж
Loading...