Трансплантація
Трансплантація Depositphotos

Нардепи прийняли за основу законопроєкт про трансплантацію

  Читайте по-русски
  У законопроєкті пропонується замінити центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері надання медичної допомоги із застосуванням трансплантації

  Законопроєкт № 457 про внесення змін до деяких законодавчих актів України, що регулюють питання трансплантації анатомічних матеріалів людині, пройшов перше читання в Раді, передає "Укрінформ".

  Законопроєкт підтримали 326 народних депутатів.

  Пропонується визначити, що до початку роботи ЄДІСТ, але не пізніше 1 січня 2021 року, положення цього Закону щодо застосування вказаної системи для організації надання медичної допомоги із застосуванням трансплантації не застосовуються. Натомість організація трансплантації здійснюється на основі інформації, що міститься на паперових носіях.

  Крім того, будуть вносені зміни в частині регулювання трансплантації гемопоетичних стовбурових клітин, які дозволять налагодити ефективний механізм взаємодії з реєстрами гемопоетичних стовбурових клітин за кордоном та використовувати недержавні реєстри для наповнення національної бази даних донорів гемопоетичних стовбурових клітин.

  В законопроєкті пропонується замінити центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері надання медичної допомоги із застосуванням трансплантації та ведення діяльності, пов’язаної з трансплантацією, на координаційний центр з питань трансплантації – спеціалізовану державну установу, яка виконує функції у сфері надання медичної допомоги із застосуванням трансплантації та здійснення діяльності, пов’язаної з трансплантацією, яка утворюється центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику у галузі охорони здоров’я.

  Загалом пропонується внести зміни до вісімнадцяти статей та двох пунктів прикінцевих та перехідних положень Закону України "Про трансплантацію органів та інших анатомічних матеріалів людині".

  Як повідомляв 5.UA, щороку 5 тисяч українців потребують трансплантації. Згідно з законом, країна за бюджетом може дозволити в середньому лише 130 трансплантацій на рік. Вартість такої кількості операцій – понад 50 мільйонів гривень.

  Попередній матеріал
  Кабінет Міністрів звільнив шістьох чиновників – перелік
  Наступний матеріал
  Суд арештував другого підозрюваного у вбивстві 3-річної дитини депутата Соболєва
  Loading...

  Пленарне засідання Верховної Ради – трансляція

  Рада ухвалила закон про перезавантаження ДБР

  Передноворічний турборежим: які законопроєкти збираються розглянути нардепи у грудні 2019-го

  Криміналізація в інформаційній сфері є загрозою для свободи слова – Вікторія Сюмар

  "ЄС" внесе до парламенту проєкт постанови про заборону напряму купувати газ у Росії – Климпуш-Цинцадзе

  У Раду внесли законопроєкт про виплату пенсій мешканцям ОРДЛО