Погоджувальна рада
Погоджувальна рада 5 канал

Передноворічний турборежим: які законопроєкти збираються розглянути нардепи у грудні 2019-го

Читайте по-русски
У сесійній залі народні обранці зберуться вже 3 грудня

Передноворічний турборежим запланували "слуги народу". Після двох тижнів роботи в комітетах та на округах народні обранці повертаються до сесійної зали. Хочуть насамперед віддати борги президенту та розглянути подані ним законопроєкти. Більшість пропонує в грудні замість двох – працювати три тижні. Ну а цього, зокрема, голосуватимуть у цілому за зміни до закону про Державне бюро розслідувань. Про плани депутатів розкаже кореспондент "5 каналу" Леся Головата.

Після двотижневої паузи через роботу в комітетах та на округах у сесійній залі народні обранці зберуться вже 3 грудня. Які ініціативи розглядатимуть, вирішують на погоджувальній раді. Перед початком уже навчені скандалами "слуги народу" переписуються в телефонах так, щоб екран не потрапив під приціл відеокамер.

Перед обговоренням голова Верховної Ради реагує на випад спікера російської Держдуми В'ячеслава Володіна, який пригрозив, що начебто через націоналізм та утиски малих народів від України можуть відколотися кілька областей.

Разумков сказав: "В Україні немає ні малих, ні середніх, ні великих народів, в Україні є український народ. Так, він багатонаціональний, може розмовляти різними мовами, але це єдиний народ. Якщо хтось сподівається, що будуть відвалюватись, відходити, втрачатися ще якісь території – це лише мрії".

А от порядок денний засідань – це реалії. Насамперед у вівторок депутати дороблятимуть те, що не встигли два тижні тому: проголосувати за зміни до закону про ДБР. Із 20 листопада Генпрокуратура не займається розслідуваннями, тож передала всі справи Майдану, пов'язані з насильницькими діями, до Держбюро розслідувань. 12-й день голодує захисниця родин Героїв Небесної Сотні Євгенія Закревська, до неї долучилися ще 14-ро людей, щоби слідчі із ГПУ могли автоматично перейти до ДБР.

Перший заступник голови фракції "Слуга народу" Олександр Корнієнко каже: "Та дискусія щодо справ Майдану, яка, на наш погляд, була викликана якраз неорганізованістю Верховної Ради в останній день минулого сесійного тижня, – ми взяли на себе зобов'язання цю правку реалізувати, і комітет вже її підтримав. Ми погоджуємося із пропозицією почати розгляд з цієї правки".

Натомість неузгодженою є інша правка про перезапуск ДБР, якою передбачено достроково звільнити голову та його заступників. І через конкурс набрати нових очільників. Паралельно, у вівторок, Конституційний Суд також почне розглядати, чи може президент делегувати до конкурсної комісії трьох з дев'ятьох членів, а також призначати голову ДБР.

"Ми бачимо пряме втручання влади в роботу силових органів, що було зафіксовано на оприлюднених телефонних розмовах. Ми за ДБР, але незалежно від офісу президента. Тому просимо негайно створити ТСК, яка зможе розслідувати ці питання", – говорить Ірина Геращенко, співголова фракції "ЄС".

На середу запланували слухання про відкриття ринку сільськогосподарських земель. За прогнозами, буде гаряче. Юлія Тимошенко, яка нещодавно перейшла в опозицію, цитує передвиборну програму Зеленського: радитися з людьми обіцяв, а досі закон про народовладдя, зокрема, й про всеукраїнський референдум, до парламенту навіть не подав.

"Питання продажу сільськогосподарської землі він вирішив прийняти одноосібно. Прийняти разом зі своїм оточенням і зовнішнім управлінням, яке сьогодні представлене великими глобальними фінансовими спекулятивними структурами, які нашу землю і бачать, як своє екстремальне збагачення", – каже Тимошенко. 

А от у п'ятницю почнуть розглядати проєкт Виборчого кодексу.

Президент нагадав Верховній Раді – не всі законопроекти, які він подав як невідкладні, були розглянуті в сесійній залі. Тож монобільшість вирішила знову увімкнути турборежим, і до нового року під куполом пропрацювати три тижні поспіль. Чи внесуть народні обранці зміни до регламенту заради бажань президента – буде відомо вже у вівторок.

Леся Головата, Юрій Усик, Олексій Тищенко, "5 канал"

Попередній матеріал
Як українські дипломати протистояли провокаціям Росії на форумі ООН – відео
Наступний матеріал
Як ветеранка АТО Маруся Звіробій на "допит" в ДБР ходила – сюжет
Loading...