Погоджувальна рада
Погоджувальна рада 5 канал

Години запитань до уряду поки не буде – що ще вирішили на засіданні Погоджувальної ради

Читайте по-русски
На погоджувальній раді депутати вирішують, яким буде порядок денний другої сесії. У провладній партії хизуються продуктивністю. В опозиції – критикують

Місяць без звітів Кабміну. На погоджувальній раді депутати планували роботу Парламенту на найближчі пленарні тижні. Щоп'ятничної години запитань до уряду у Верховній Раді – не планується, а от низку "гучних" законопроєктів – обіцяють ухвалити. Проєкт про імпічмент президента розглянуть уже завтра, а з наступного вівторка візьмуться за антикорупційні ініціативи. Тоді ж хочуть змінити і сам регламент роботи Ради. Подробиці знає Олена Соловйова.

188 законопроєктів, із них пів сотні – невідкладні, 7 – вносять правки до Конституції. На погоджувальній раді депутати вирішують, яким буде порядок денний другої сесії. У провладній партії хизуються продуктивністю. В опозиції – критикують.

"Закон про особливу процедуру усунення президента України з поста в четвер стоїть на порядку денному. Це той самий законопроєкт про імпічмент, про який багато говорилося, але вперше ми будемо його розглядати і голосувати. І звичайно, це антикорупційні ініціативи, які з 17 вересня стоять на порядку денному. Що стосується того темпу, в якому ми працюємо, наша фракція готова працювати інтенсивніше", – наголосив заступник голови фракції "Слуга народу" Олександр Корнієнко.

"Зелений принтер" – це не завжди добре. Насправді важлива не кількість, а якість розглянутих законопроєктів. Закон про імпічмент, внесений президентом, ми його проаналізували – це закон про неімпічмент. Про те, що щоб ти не зробив, насправді процедуру неможливо пройти. Нагадуємо також, що ще залишається не підписаним закон про тимчасові слідчі комісії, який передбачає всі ці процедури", – зауважила Ірина Геращенко, співголова фракції "Європейська солідарність".

Щодо проєкту про імпічмент з колегами по опозиції солідарні в "Батьківщині". Є питання у фракції і до запланованих на наступний тиждень змін до регламенту Ради. Ці норми, як обіцяють у "Слузі народу", спростять процедури і дозволять працювати ефективніше.

"Там справді є зміни, які дозволяють уникнути, як це називається, законодавчого спаму, але є зміни, які просто закривають рота тим, хто має альтернативні законопроєкти. Це ми будемо максимально зупиняти", – заявив заступник голови фракції "Батьківщина" Сергій Соболєв.

Утім, є ще тимчасова новація в роботі Ради. Звіту Кабінету Міністрів тут найближчим часом чекати марно, хоча цього вимагає закон про регламент.

Спитати ні з кого. П'ятничної вже традиційної години запитань до уряду в Верховній Раді не передбачено на найближчий місяць – аж до 11 жовтня. Таке анонсував глава парламенту Дмитро Разумков. Рішення пояснив щільним графіком новоствореного Кабміну.

"Це питання пов'язане з тим, що зараз іде дуже ретельна та глибока робота щодо підготовки проєкту бюджету на 2020 рік. Тому зараз на початку роботи відволікати урядовців і запрошувати в не до кінця ефективний процес, ми вважаємо за некоректне і неефективне для держави", – переконаний голова ВР Дмитро Разумков.

Часу в Кабміну не багато. До 15 вересня, згідно з бюджетним кодексом, той має подати проєкт головного кошторису країни до парламенту. Списи щодо нього депутати ламатимуть наступного тижня. А ось на чому зійшлися – так це у привітаннях із поверненням бранців Кремля. Наввипередки пропонують тематичні законопроєкти. Зокрема щодо офіційного статусу політв'язнів та розблокування подальшого процесу звільнення заручників.

"Сподіваємося, що це важливий крок для подальшого мирного врегулювання на сході країни, який сьогодні є головним гальмом розвитку і потребує негайного вирішення", – зазначив співголова фракції "Опозиційна платформа – за життя" Юрій Бойко.

"Разом з цим хочемо бачити найближчим часом представлення стратегії від керівництва держави, план реінтеграції окупованих територій та Криму. Зрозуміти, що таке компроміс, до якого нас закликають окремі опозиційні партії і яка межа цього компромісу", – підкреслив співголова депутатської групи "За майбутнє" Тарас Батенко.

"Депутати фракції "Голос" вже доопрацювали і найближчим часом запропонують законопроєкт щодо криміналізації несанкціонованих перемовин з представниками країни-агресора, я думаю це питання теж має бути внесене до порядку денного сесії", – сказав голова фракції "Голос" Сергій Рахманін.

Остаточно порядок денний Верховна Рада ухвалить вже цього вівторка на пленарному засіданні.

Олена Соловйова, Олексій Тищенко та Юрій Усик, "5 канал"

Попередній матеріал
"Інформаційний вечір": у студії: Чийгоз, Гопко, Алексєєв та Качура – трансляція
Наступний матеріал
"І це блаженство – Україна": Карпюк і Балух розповіли про своє самопочуття – відео
Loading...

Засідання Погоджувальної ради ВРУ – трансляція

Засідання Погоджувальної ради ВРУ – трансляція

Пленарне засідання Верховної Ради – трансляція

Засідання Погоджувальної ради Верховної Ради – відео

Голова об'єднання "За Зеленського" Купрій намагався зірвати Погоджувальну раду – включення

Засідання Погоджувальної ради Парламенту