Погоджувальна рада
Погоджувальна рада 5 канал

Мова ультиматумів не працює: на погоджувальній раді обговорили дату інавгурації – до чого дійшли

Читайте по-русски
Категорично проти 19 травня виступив представник лише однієї фракції – "Народного фронту"

Градус дискусії на початку погоджувальної ради задає з кайданками в руках Віталій Купрій – один із двох представників так званого об'єднання "За Зеленського".

Від епатажу депутати переходять до конкретики. Обговорюють чотири постанови, зареєстровані в парламенті, в яких запропоновані три дати: 19 травня, як того вимагає сам Володимир Зеленський, 20 травня або ж 1 червня. На кону – ймовірний розпуск Верховної Ради.

Категорично проти 19 травня виступив представник лише однієї фракції – "Народного фронту". Неприпустимо, вважає Максим Бурбак, проводити інавгурацію у День пам'ять жертв політичних репресій.

"У день трауру, 19 травня, ми повинні схилити голову в скорботі й заявити, що ніколи не допустимо диктатури чи реваншу московської гегемонії. Разом із тим вважаємо, що новий президент Володимир Зеленський повинен прийняти присягу голови держави в урочистій атмосфері – для цього підійде й інший день", – наголосив голова "Народного фронту" Максим Бурбак.

Як повідомив перший заступник голови фракції "Народного фронту" Андрій Тетерук, їхня політсила під час фракційного засідання одноголосно підтримала рішення узгодити датою інавгурації саме 28 травня. Планують внести до парламенту відповідний законопроект.

Натомість у "Самопомочі" проблеми в цьому не бачать, тож готові підтримати пропозицію Зеленського.

"Президент новообраний обіцяв, отримав підтримку, і ми зобов'язані підтримати цю дату, яку він хоче. Хай швидше хоче – хай приступає до виконання своїх обов'язків і виконує свої обіцянки, а все решта – це від лукавого", – сказав Олег Березюк, очільник "Самопомочі".

Інші фракції одностайно дипломатичні. Не називаючи конкретної дати, запевняють: готові як до чергових, так і до позачергових парламентських виборів.

"Петро Порошенко готовий передати владу в будь-який момент, не заперечує жодної дати. І хотів би наголосити, що сьогодні це повна відповідальність українського парламенту, а не Президента України", – зауважив голова БПП Артур Герасимов.

"Ми будемо голосувати за будь-яку постанову – 19, 20, 28 травня, 1, 2 червня. Там де буде консолідація парламенту й погодження нового президента", – зазначила Юлія Тимошенко.

"Новообраний президент повинен пам'ятати, що Україна – парламентсько-президентська республіка, і не варто розпочинати своє президентство з ультиматумів та протистояння", – сказав Вадим Новинський.

До порядку денного на вівторок голосування за дату інавгурації не внесли. Парубій визначив інші пріоритети.

"Невідкладно, чимшвидше відхилити постанови, які блокують підписання закону. Щоб я міг підписати, як голова Верховної Ради, закон про функціонування української мови", – наголосив Парубій.

Але спікер переконаний: за дату складання присяги новообраним президентом проголосують уже цього пленарного тижня. Найімовірніше – у четвер.

Леся Головата, Олексій Тищенко та Юрій Усик, "5 канал".

Попередній матеріал
В'ятрович розповів про ахіллесову п'яту Путіна – відео
Наступний матеріал
"Це блеф, але досить невдалий": Загородній прокоментував звернення Зеленського до Верховної Ради
Loading...

В'ятрович назвав 19 травня "вкрай невдалою" датою для інавгурації

Зеленський написав Парубію щодо інавгурації – на якій даті наполягає

Зеленський: Дату інавгурації дізнаємося 14 травня на засіданні Верховної Ради

Голови фракцій ВР збираються зустрітися із Зеленським – нардеп (оновлено)

Інавгурація Зеленського: у Верховній Раді повідомили, коли визначаться з датою

"Голос України" оприлюднив результати президентських виборів: що далі