Марусю Звіробій викликали на допит в ДБР
Марусю Звіробій викликали на допит в ДБР 5 канал

Як ветеранка АТО Маруся Звіробій на "допит" в ДБР ходила – сюжет

Читайте по-русски
На допиті Звіробій не була, бо викликали її незаконно. Натомість, лише подала до Бюро інформаційний запит

Як Маруся Звіробій у ДБР ходила. Ветеранка АТО та волонтерка Олена Біленька, відома як Маруся Звіробій, з'явилася до Державного бюро розслідувань у справі про погрози президенту, але на допиті так і не була. Свій виклик до Бюро вважає незаконним. На її боці побратими та громадські активісти. Під стінами ДБР влаштували акцію протесту. Тим часом у Держбюро розслідувань готують Олені нову повістку. У справі вона фігурує разом із народною депутаткою від "Європейської солідарності" Софією Фединою. А ось парламент ще не отримав від Генпрокуратури подання про зняття з неї недоторканності. Журналіст "5 каналу" Олена Соловйова далі.

Іграшкова зброя для ДБР. Обурені обшуками у ветеранки АТО Марусі Звіробій активісти, представники опозиційних політсил, а також друзі та побратими зібралися під стінами Бюро. На плакатах просять повернути вилучену силовиками іграшкову зброю Марусиної дочки, натомість принесли свою.

Серед протестувальників – колишній політв'язень Кремля Ісмаїл Рамазанов. За свої висловлювання провів у кримському СІЗО пів року. Каже: "З одного боку, це смішно, а з іншого, знаєте, – це такий натяк, що ми вас і за іграшкову зброю будемо переслідувати. І за ваші висловлювання".

Марусю Звіробій викликали на допит в ДБР
Марусю Звіробій викликали на допит в ДБР5 канал

Чоловік додає: "Цей неприємний запах повторення того, що в Криму відбувається, – мене це дуже сильно турбує".

Сама Звіробій із ДБР виходить у бойовому настрої. Каже, на допиті не була, бо викликали її незаконно. Натомість, лише подала до Бюро інформаційний запит: дізнатися, що саме їй інкримінують і в якому процесуальному статусі перебуває.

"У виклику не зазначено мій статус. Я не є підозрювана, я не є свідком, я взагалі не є суб'єктом якогось кримінального провадження. Риторичним залишається запитання, з якого біса ДБР має до мене справу, якщо я не держслужбовець".

У ДБР пояснюють: розслідувати справу Бюро призначила Генпрокуратура. Бо разом зі Звіробій фігурує народна депутатка Софія Федина. Їхнє спільне відеозвернення стало приводом для провадження.

Нині ж у ДБР готують повторну повістку на допит для Звіробій.

"Їй інкримінують погрози життю президента. Станом на зараз вона перебуває у статусі свідка. Однак минулого тижня слідчі ДБР скерували до ГПУ проект повідомлення про підозру даній громадянці, однак до підписання і погодження документа з процесуальними керівниками її статус залишається свідком", – каже речниця ДБР.

Марусю Звіробій викликали на допит в ДБР
Марусю Звіробій викликали на допит в ДБР5 канал

Адвокати Звіробій переконані: справа від початку ведеться із порушеннями. Вважають: під час обшуків 28 листопада речі Марусі – телефони, картку пам'яті, рушниці та дитячі іграшки – вилучили незаконно.

Андрій Писаренко, адвокат ветеранки, каже: "За неправомірною ухвалою, з порушенням територіальної юрисдикції, в присутності спецпідрозділу "Альфа" о 6:30, зі своїми понятими, з вилученням дитячих предметів, – це все неправомірний процесуальний примус.

Учасники акції на підтримку Марусі Звіробій називають справу політичним переслідуванням.

Друг Марусі Звіробій – Борис, каже: "Пан президент робить дуже страшну штуку. Він протиставить армію, АТОвців, добровольців, волонтерів суспільству, просто людям. Він вносить розбрат між ними, а це дуже небезпечна річ".

А сама Маруся Звіробій каже: "Я не хочу, щоби ті, хто бачить цю справу, боялися. Ми не віддамо Марченка, ми не віддамо будь-якої людини, до якої отак прийдуть".

Олена Соловйова, Андрій Ткаченко, "5 канал"

Попередній матеріал
Передноворічний турборежим: які законопроєкти збираються розглянути нардепи у грудні 2019-го
Наступний матеріал
У Києві відбувся допрем'єрний показ історичної драми "Чорний Ворон" – перші подробиці про фільм
Loading...