Кадр з фільму 'Чорний ворон'
Кадр з фільму 'Чорний ворон' 5 канал

У Києві відбувся допрем'єрний показ історичної драми "Чорний Ворон" – перші подробиці про фільм

Читайте по-русски
У широкий прокат стрічка вийде вже 5 грудня

У столиці відбувся допрем'єрний показ історичної драми "Чорний Ворон", створеної за однойменним романом відомого письменника з Черкащини Василя Шкляра. Фільм знято за підтримки Держкіно. На спецпоказі гості мали змогу поспілкуватися з акторським складом фільму, інформує журналіст "5 каналу" Евеліна Михайленко. 

Головним завданням для команди було максимально правдиво відтворити образи холодноярців, тому напередодні провели чимало роботи: вивчали спогади очевидців, переглядали старі світлини, багато часу працювали у фондах музеїв. 

Про головного персонажа говорить виконавець цієї ролі Тарас Цимбалюк: "Це якась суперлюдина, до якої мені особисто далеко. Я відчуваю, що ми дивимось в один бік. Але це поєднання таких чоловічих чеснот. Людина, яка готова жертвувати своїм життям. І це найменше, що він готовий віддати. Мій тато познаходив документальні фільми... передані прадідами. Це страшні, але важливі речі". 

Ще одна виконавиця однієї з ролей у фільмі Наталя Сумська каже: "У мене таке відчуття, що не минало навіть ста років, відколи відбувалися ці події. Тому що зараз ми бачимо те саме в Україні. Тому стрічка дуже своєчасна".

Наскільки фільм відрізняється від твору Василя Шкляра, говорить режисер фільму Тарас Ткаченко: "Якісь мотиви. Якісь меседжі впізнаєте, але на загал це різні твори. Навіщо мати повтор, майте дві речі". 

Тарас Ткаченко
Тарас Ткаченко5 канал

Самого Василя Шкляра на показі не було. Кажуть, письменник нині у відрядженні. 

Про те, чи вийшла співпраця, каже режисер "Чорного ворона": "Дещо я врахував, дещо не врахував. Я сьогодні читав десь його вислів, що Тарас дуже впертий. Покиває-покиває – і зробить по-своєму. Так десь воно й було. Але ми працювали, співпрацювали, інакше б Василь Шкляр не начитав мені закадровий голос. Він погодився з тим, що є у фільмі".

Загалом бюджет стрічки склав 20 млн грн. У широкому прокаті стрічка вже з 5 грудня. 

Детальніше про те, як створювався фільм, дивіться у "Рандеву", куди завітав Тарас Ткаченко:

Як повідомляв 5.UA, у травні 2019 року з'явився перший тизер фільму "Чорний ворон" за романом Василя Шкляра. 

Попередній матеріал
Як ветеранка АТО Маруся Звіробій на "допит" в ДБР ходила – сюжет
Наступний матеріал
"Не треба боятися Путіна": Порошенко закликав ВР підтримати вступ України до НАТО