Кадр з фільму "Що таке любов?"
Кадр з фільму "Що таке любов?" 5 канал

"Що таке любов?": відбувся передпоказ документального фільму про дитячі інтернати в Україні – подробиці

Читайте по-русски
Давно прогнилу радянську систему потрібно ліквідовувати, – наголошують автори стрічки. Але це не завжди вигідно і самим інтернатам

Жорстокою та корумпованою побачили систему дитячих інтернатних закладів в Україні автори документального фільму "Що таке любов?". Кажуть: "Її не знають тисячі тих, хто живуть в інтернатах". На закритому показі побувала кореспондентка 5-го Ірина Сисак, вона поділиться враженнями.

Без відповіді залишається питання в тих, хто виріс та живе в інтернатах. Автори документального фільму "Що таке любов?" розповідають – в Україні у закритих закладах виховується понад 100 тисяч дітей. Але вихованням, кажуть, це назвати складно.

В основі стрічки – розслідування вбивства вихованця Снятинського інтернату на Івано-Франківщині.

"Загинув, бо його облили бензином і він згорів. Снятинський інтернат, про який мова, це фактично вся Україна, коли ми почали розслідування, викрилася і корупція, кумівство, і катування та карцери", – розповідає режисер стрічки Леонід Канфер.

Знімати фільм почали ще два роки тому. За цей час з'ясували, що потрапити всередину системи – зась, непроханих гостей тут не чекають.

"В інтернатах завжди працюють родичі, знайомі, близькі, друзі, інтернати зберігають дуже багато таємниць, фактично, це така ж закрита система, як і в'язниця", – переконує режисер.

Давно прогнилу радянську систему потрібно ліквідовувати, – наголошують автори стрічки. Але це не завжди вигідно і самим інтернатам, бо чим більше сиріт – тим більше грошей. Щороку система отримує понад 12 мільярдів гривень від держави.

"Інтернатна система шкодить розвитку дитини та калічить її долю. Дослідження в Україні показали – 30%, які виховуються в інтернатах, мають батьків, які виховувалися в інтернатах", – зазначає уповноважений президента з прав дитини Дмитро Кулеба.

Перервати замкнуте коло складно, але реально – переконані можновладці. Приклад беруть з європейських країн, де система інтернатів практично відсутня.

"Перелаштували свою систему від утримання дитини в інтернаті – на підтримку сім'ї з дитиною. На те, щоб від самого початку, коли з'являється дитина в сім'ї, були послуги в громаді", – пояснює уповноважений з прав дитини.

В Україні ж 95% вихованців інтернату – не сироти. В них є живі батьки. Тому систему інтернатів реформуватимуть зважаючи на підтримку проблемних сімей. Увагу приділятимуть і тим, хто вже всиновив дитину.

"Ми в бюджеті наступного року заклали збільшення фінансування для сімей, які взяли діток під опіку, в прийомних сім'ях, ми збільшили фінансування на забезпечення діток житлом, на придбання будинків сімейного типу", – розповіла міністр соцполітики Юлія Соколовська.

"В Україні величезна кількість дітей в інтернатах, бо діти перестали бути цінністю, людям треба розуміти, що людина – це найбільша цінність, яка може бути в житті, якщо розумітимуть, то в нас буде черга на всиновлення", – запевняє член правління благодійного фонду "Мій дім" Юрій Маринчак.

А щоби з'явилося бажання взяти у свій дім дитину – радять переглянути фільм. Документалка "Що таке любов?" вже незабаром з'явиться на широких екранах.

Ірина Сисак, Василь Дендін, "5 канал"

 

Попередній матеріал
"Давно повинні були це зробити": Генсек НАТО привітав повернення Росією українських кораблів
Наступний матеріал
"Над усіма "справами банкірів" нависла тінь Коломойського" – економіст Фурса про розвиток подій і реакцію МВФ
Loading...

Довкола харківського дитбудинку зчинився скандал: журналісти перевірили сиротинець

Київській малечі з сиротинців і малозабезпечених сімей влаштували свято в КМДА

Печиво благодійності: вихованців дитсадка в Тернополі залучили до смачної акції