Дитбудинок у Батьово
Дитбудинок у Батьово 5 канал

Чи справді в дитбудинку в Батьово б'ють дітей – розслідування "5 каналу"

Читайте по-русски
Нині тут живуть 53 дитини віком від 3 до 18 років. Вони перебувають у притулку протягом трьох місяців

Знущаються, б'ють, змушують чистити унітази зубними щітками та обзивають. Таке про вихователів розповідають діти, які живуть у притулку в селищі Батьово на Закарпатті. Самі ж педагоги такі звинувачення – відкидають. Ситуацією в закладі вже зацікавилася прокуратура і поліція. На чиєму ж боці правда, і що нині відбувається у притулку – з'ясовували кореспонденти "5 каналу".

Першими про можливі випадки знущання педагогів над вихованцями повідомили волонтери. Згадують: коли привезли до закладу речі та солодощі, діти почали жалітися на вихователів. Волонтери зафільмували скарги і поширили інформацію в соціальних мережах.

"Б'ють всяким, що є під рукою: палицями, залізними палицями з-під ліжка, скакалками. Що під руку попадеться, тим і отримують. Ми мали розмову зі старшими дітьми, це 20 дітей. Якби одна дитина скаржилася, то ми би подумали, що наговорюють, а це 20", – розповідає волонтерка Мирослава Дацюк.

На інформацію від волонтерів відреагували місцеві журналісти. Їм, зокрема, вдалося поспілкуватися з трирічним вихованцем – розповів, що його сильно б'ють по ногах.

Коли до закладу приїхала знімальна група "5 каналу", адміністрація дозволила спілкуватися з будь-ким з вихованців, якщо ті не проти. Нині тут живуть 53 дитини віком від 3 до 18 років. Вони перебувають у притулку протягом трьох місяців.

Розказати про відносини між викладачами і вихованцями побажала 9-річна Каріна, дівчинка потрапила до закладу вдруге: "Нас не б'ють вихователі, то старші брешуть, що вихователі їх ображають. Лише деколи на нас накричать, якщо ми біду наробимо… Я не знаю, Діана, Сніжана".

Окрім Каріни на старших дівчат поскаржилися ще декілька дітей.

"Вони брешуть. Беруть дітей, наговорюють, щоб ті казали, що їх вихователі б'ють. Якщо вони не хочуть наговорювати, то вони їх б'ють. Старші дівчата – Сніжана і Діана", – розповідає вихованка дитячого притулку Наталя. Ці ж імена називає і маленька Софія.

Зі Сніжаною та Діаною журналістам поспілкуватись не вдалося. Спочатку завідувачка закладу повідомила, ніби дівчат у притулку нині немає, а згодом почала казати, що ті відмовляються спілкуватись на камеру. Марта Шелемба запевняє: історії про побиття та знущання діти вигадують, щоб маніпулювати вихователями.

"Якщо ви не зробите нам те, що ми хочемо, ми про вас на телебачення ще не таке розкажемо". Вони хочуть, аби їм курити давали, хочуть собі робити, що вони хочуть. Я не буду, наприклад, за собою ані ліжко застеляти, я не буду се робити, я не буду то робити. Ви мені дайте то, бо то ви мені маєте дати", – каже виконувачка обов'язків завідувача дитячого притулку.

За таких обставин деякі вихователі збираються писати заяви на звільнення, розповідає завідувачка притулку. Тим часом про ситуацію в закладі волонтери повідомили прокуратуру. Нині відрите кримінальне провадження за трьома статтями, триває перевірка.

"Одне за ст.126 ч.1 (побої та мордування), а також ч.1 ст.137 (неналежне виконання обов'язків щодо догляду за дітьми) ККУ. Зараз ці два кримінальні провадження приєднані до основного – про ймовірне жорстоке поводження з дітками. Проведено судово-медичну експертизу п'ятьох діток, надано статус потерпілих і проведено допит інших вихованців", – звітує прес-секретар прокуратури Закарпатської області Марина Безега.

Прокуратура долучила до справи поліцію. Нині в закладі працюють правоохоронці та психологи. Якщо вину вихователів доведуть, то їм загрожує до 3 років позбавлення волі.

Ольга Столяренко, Закарпатська область, "5 канал"

Попередній матеріал
"То ви теж у схемі?": Чорновол виявила в лавах "Слуги народу" ексочільницю "Української бурштинової біржі"
Наступний матеріал
"Бомбезний Go Camp": на Буковині румуномовних дітей вчитимуть англійської та української
Loading...