'Бомбезний Go Camp' на Буковині
'Бомбезний Go Camp' на Буковині 5 канал

"Бомбезний Go Camp": на Буковині румуномовних дітей вчитимуть англійської та української

Читайте по-русски
Протягом двох тижнів учні навчатимуться в таборах при школах. Тут спілкуватимуться трьома мовами – англійською, румунською та українською

Два тижні у мовному таборі – в Чернівецькій області стартував проєкт "Бомбезний Go Camp". Там учні вчитимуть англійську та вдосконалюватимуть українську. Таборування відбуватиметься у п'яти буковинських школах з румунською мовою навчання.

Кетрін – волонтерка з Шотландії. Студентка університету мріє стати інженером. Розповідає: любить подорожувати, вже побувала у багатьох країнах світу. А ось до України приїхала вперше.

"Мені тут дуже подобається. Тут дуже спекотно, зовсім не як у Шотландії. Всі дуже люб'язні, я відчуваю, що тут мені раді", – ділиться враженнями.

Кетрін та ще п'ять волонтерів із Шотландії навчатимуть англійській учнів п'яти буковинських шкіл із румунською мовою навчання: "Особисто я впевнена, що найкращий спосіб вчитися, – робити це креативно. Адже постійне повторення набридає... Інша справа – з піснями, іграми, танцями".

Протягом двох тижнів учні навчатимуться в таборах при школах. Тут спілкуватимуться трьома мовами – англійською, румунською та українською.

"Сходинка, яку кожна дитина мусить перетнути, – це ЗНО з української мови. І гарний рівень володіння українською мовою", – нагадує координатора проєкту "Навчаємось разом" Ірина Унгурян.

Українську викладає Ольга Лук'янчук, волонтерка з Києва: "Не всі дітки тут володіють добре українською, багато хто румуномовний. Тому бачу своє призначення в тому, щоб поглибити їхні знання з української мови і водночас проводити це в ігровому форматі".

В одному з таборів навчаються 50 учнів у двох групах. Такі мовні табори працюватимуть у школах Чернівецької та Закарпатської областей. Це навчання – продовження весняного заходу, в якому учнів старших класів готували до ЗНО. Фінансує проєкт міністерство закордонних справ Фінляндії.

Олена Сороколітня, Максим Козменко, "Чернівці"

 

Попередній матеріал
Чи справді в дитбудинку в Батьово б'ють дітей – розслідування "5 каналу"
Наступний матеріал
СБУ спіймала терориста, який втік від поплічників через масштабну наркоманію у лавах "ЛНР"
Loading...