Багатодітний батько Андрій Зарічнюк
Багатодітний батько Андрій Зарічнюк 5 канал

"Бог мені поки тільки 19 дітей послав": історія чоловіка, який здійснив свою мрію мати багатодітну родину

Читайте по-русски
Дружина Андрія зізнається, якби не чоловік, то ніколи б не змогла виховати стількох дітей з непростими долями

У Рівному подружжя створило дитячий будинок сімейного типу. Двоє дітей - рідні, ще 17-х взяли у родину. Напередодні, у день батька, який вперше відзначається в Україні на державному рівні, "5 канал" випустив сюжет про чоловіка, який здійснив свою мрію мати багатодітну родину.

Андрій та Оксана Зарічнюки 18 років тому створили дитячий будинок сімейного типу. За вісімнадцять років узяли в сім'ю 17 дітей. Нині з ними живуть дев'ятеро. Старші вже мають власні родини.

"Іринка, їй 15 років, вона закінчила 8 клас. Наймолодший – Микола, 3 клас закінчив, у 4 перейшов. Інеса - 17 їй, але вже 9 числа наступного місяця їй буде 18, вона закінчує 11 клас", - розповідає про своїх підопічних батько Андрій.

А ще Влад, Максим, Денис і Віталій. Їм від 9 до 20 років. Марійці 18. Вона вчиться в університеті. Показує фото, де зовсім маленька. З дворічного віку дівчина живе у родині Зарічнюків.

Шестикласник Віталій вміє грати на піаніно. А ще у хлопчика є хобі, яке з'явилося завдяки батькові.

"Беру вудку йду до озера, закидаю її і рибалю. Навчив рибалити тато!", - зізнається син Зарічнюків Віталій.

Сімнадцятирічна Інеса полюбляє куховарити. Каже, завжди для батьків готує смаколики. Нещодавно пекла торт.

"Вафлі з арахісом перемазала, спекли два верхніх коржі, щоб було більше і перемазали згущонкою. Це для тата був подарунок", - ділиться Інеса.

Дев'ятикласник Максим поспішає до школи, щоб отримати атестат про закінчення 9 класу. Хлопець називає одну, але важливу для нього рису свого батька – дуже веселий.

Андрій Зарічнюк згадує: замолоду прочитав книжку, яка вплинула на все його життя.

"Я прочитав таку книжку Джорджа Міллера. Він організував притулки починаючи від 20 і закінчуючи до 3 тисяч дітей. Я став на коліна і сказав – Господи, пошли мені хоча б сотню. Бог мені поки тільки 19 послав", - розповідає багатодітний батько, сміючись.

"Це той стержень, на якому тримається уся наша родина. Він вміє і направити, і зупинити, і підтримати. Він у мене майстер на всі руки. Не має мабуть такої галузі яку б він не міг робити", - розповідає дружина Андрія Оксана.

Роль батька у родині в нашому пострадянському суспільстві неабияк недооцінена - каже психолог Олена Погорєлова. Саме тато стає прообразом майбутнього чоловіка для дівчаток та прикладом для наслідування у синів.

Щоб діти були успішними та впевненими в собі, батько має відігравати в їхньому житті не менш важливу роль, ніж мама, вважають психологи.

"Тато впливає на самооцінку дитини, особливо дівчаток, на статеву ідентифікацію хлопчиків. Тобто хлопці завжди себе порівнюють, ідентифікують з татом, беруть з нього приклад. Для дівчинки тато - це перший образ чоловіка", - пояснює дитячий психолог Олена Погорєлова.

Андрій Зарічнюк сподівається, що дітей у родині буде ще більше. Але це будуть онуки. Їх у сім'ї вже четверо.

"Я думаю, що діти повинні бачити, що батько їх любить, заради них працює, старається, віддає щось заради них. І не тільки батько, а й мати - двох батьків, бо ми одне ціле", - додає багатодітний татусь Андрій.

Анна Яцук, "5 канал"

Попередній матеріал
Транслює відео та підтримує бесіду: у Києві школярі презентували 8 власноруч змайстрованих робокарів – відео
Наступний матеріал
Історія про те, як у Дніпрі дівчинка врятувала коня від бійні – сюжет
Loading...

Добра справа: як американські й литовські військові подружилися з вихованцями інтернату на Львівщині

Довкола харківського дитбудинку зчинився скандал: журналісти перевірили сиротинець

Київській малечі з сиротинців і малозабезпечених сімей влаштували свято в КМДА

На Львівщині американські військові взялися допомагати дитячому будинку

Із дитячого спецбудинку в Києві утекли семеро вихованців

"Інтернати – це страшний пам'ятник "совку": як батько 36-ти дітей на власному прикладі допомагає людям з усиновленням