У Києві школярі презентували 8 власноруч змайстрованих робокарів
У Києві школярі презентували 8 власноруч змайстрованих робокарів 5 канал

Транслює відео та підтримує бесіду: у Києві школярі презентували 8 власноруч змайстрованих робокарів – відео

Читайте по-русски
Одного з роботів юні винахідники назвали "Малинка"

У Києві презентували 8 роботів-машин, яких власноруч змайстрували і запрограмували школярі з різних міст України. Всі вони – переможці конкурсів Малої академії наук. Працювали над створенням робокарів менше тижня. Що вийшло – далі в сюжеті.

Наталія Кулішова, учасниця літньої школи з робототехніки, каже: "Це робот "Малинка". Тому, що комп'ютер "распбері пі", а "распебері" з англійської малинка. І ми ласково її називаємо "Малинка. В основні лежить комп'ютер "распбері пі 3 б плюс", ось тут знаходиться живлення, два батарейних відсіки та драйвер, ми маємо 4 двигуни".

Другий робот – результат спільної творчості старшокласників Наталії та Івана. Вони – учасники літньої школи з робототехніки у Пущі Водиці. Своє дітище змайстрували за три дні. Робот має дистанційне керування, вміє транслювати відео з портативних камер і навіть підтримати примітивну бесіду за допомогою чат-боту.

У цього робота головна фішка – музика. Щоправда, заради неї довелося пожертвувати іншими можливостями.

Школяр-винахідник Костянтин Свистунов розповідає: "Ми вирішили працювати в стилі рок, тому поставили на нашу машинку колонки і такі дивні світлодіоди. Швидкість вона розвиває невелику, тому що велика вага".

У цієї команди швидкість – у пріоритеті. Рекорд – 7 метрів за 10 секунд. Свого робота хлопці оснастили імпровізованим спідометром. І навіть своєрідним парктроніком.

"Можемо запустити нашого робота на двір, включити веб-камеру і слідкувати куди ми їдемо і, за потреби, зробити фотографію краєвиду", – каже учасник літньої школи з робототехніки Ростислав Ільницький.

Всього учасники школи змайстрували 8 так званих робокарів. Базові запчастини однакові, решта – політ фантазії. Та слабкі місця робокарів видно вже на перших імпровізованих перегонах.

Результатами роботи учнів у літній школі задоволені. Учасники, а це 15 дітей з різних куточків країни, – переможці змагань Малої академії наук. Літня школа для них – не тільки шанс поглибити знання, а й познайомитися з однодумцями. І можливо, майбутніми колегами.

Віталій Мосейчук, доцент Радіотехнічного факультету КПІ, каже: "Ці діти можуть бути бажаними студентами будь-якого вузу, це я можу точно сказати. Бо це кращі діти, які стараються. Я гадаю, надалі при такому розвитку вони будуть бажаними працівниками в будь-яких компаніях і створити свої навіть компанії, стартапи".

Більшість учасників школи зі своєю професією вже визначилися. Сьогоднішні автори робокарів – завтрашні IT-шники та інженери. Самих же роботів вони знову розберуть на запчастини, щоб ті послугували вже наступним винахідникам літньої школи.

Олена Соловйова, Сергій Клименко, "5 канал"

Дивіться також фотогалерею за темою:

Дзвінко гавкотить, не кусає і за кісткою гасає: У Японії показали оновленого роботопса Aibo – фото

/
/
/
/
/
/
/
/
/

Попередній матеріал
Лісові пожежі та необачні пірнальники: у Запоріжжі рятувальники вчили людей, як уникнути трагедії на відпочинку
Наступний матеріал
"Бог мені поки тільки 19 дітей послав": історія чоловіка, який здійснив свою мрію мати багатодітну родину
Loading...