"Двійник" Марка Цукерберга

Штучний інтелект створив "двійника" Цукерберга – відео

прінт-скрін з відео

Раніше схожим чином генерувалися фейкові відеозвернення інших відомих людей, зокрема, Барака Обами, Дональда Трампа та Кім Кардаш'ян

Днями у мережі з'явилося відео, на якому нібито Марк Цукерберг сидить перед камерою і розповідає про контроль над майбутнім людей. Про це пише ВВС.

"Уявіть на секунду: одна людина контролює викрадені дані мільярдів людей. Усі їхні секрети, їхнє життя і їхнє майбутнє", – йдеться у відео.

Все скидається на те, що відео справжнє: голос справді дещо схожий на голос Марка Цукерберга, а міміка і рухи губ збігаються зі словами, які він промовляє.

Зауважується, що особливо реалістичним відео видається, якщо дивитися його без звуку.

Проте насправді це відео – фейкове. Його згенерував штучний інтелект, який раніше схожим чином генерував фейкові відеозвернення інших відомих людей, зокрема, Барака Обами, Дональда Трампа та Кім Кардаш'ян.

Автори відео – це група художників, які заявляють, що таким чином критично осмислюють технології, які можуть стати новою формою пропаганди.

Останніми роками в мережі дедалі частіше лунають побоювання про можливостей штучного інтелекту у створенні фейкових новин. Критики зауважують, що вже сьогодні деякі фейкові відео не завжди просто відрізнити від справжніх, а в майбутньому – разом із розвитком технологій - їхня реалістичність може ставати дедалі більшою.

Нагадаємо, раніше 5.ua повідомляв, що штучний інтелект обиратиме кінострічку для глядача.

Також дивіться фотогалерею за темою:

ПРОКОМЕНТУЙТЕ