Змагання роботів
Змагання роботів 5 канал

"Формула-1" для роботів: хто став переможцем цьогорічного змагання з роботехніки

Читайте по-русски
За умовами Роборейсу, всі машинки мають збирати та програмувати самі студенти, а судять учасників за суворими правилами

"Формула-1" для роботів – у Харкові відбулися змагання з роботехніки. За першість боролися боліди, створені студентами з різних вишів України. За вимогами, машини без сторонньої допомоги мали пройти трасу за мінімальний час. Перегони є частиною всеукраїнської олімпіади з комп'ютерних систем.

Надманеврена та швидка, за допомогою датчиків обирає найоптимальніший маршрут на трасі – гоночний болід розміром з іграшку названо на честь грецької богині Немезиди, яка уособлює кару небесну. Вона – один із фаворитів у перегонах роботів у Харкові. Створили її студенти Львівської політехніки. Врахували торішні промахи.

"Довелося на ходу зняти відкрутити плату, вирвати все з середини, закинути якось на один болтик, і на трасу. Ще й третє місце зайняли. Взагалі були в шоці. Трохи не вистачило нам заряду батареї, але цього року ми попрацювали над цим", – пояснив третьокурсник Олександр Комаренко.

"Roborace" проводять учетверте. Це практичний етап всеукраїнської студентської олімпіади з комп'ютерних систем. Цього року у змаганнях беруть участь 75 учасників із різних регіонів України.

"Надалі хлопці зможуть свої знання застосовувати при розробці, при проектуванні різних робототехнічних пристроїв. Ми сподіваємося, що наші хлопці в подальшому в Україні зможуть ці галузі підняти, розвинути, щоб Україна була на першому місці", – пояснив завідувач кафедри НТУ "Харківський політехнічний інститут" Сергій Семенов.

За умовами Роборейсу, всі машинки мають збирати та програмувати самі студенти. Судять учасників за суворими правилами.

"Забороняється будь-яка участь студентів, учасників в процесі регулювання, за кожні збої будуть призначатися штрафні бали у вигляді додаткових кіл, які машина повинна проїхати", – пояснив суддя перегонів Ігор Блінов.

У фіналі шестеро учасників – переможці попередніх заїздів. Мають подолати 10 кіл траси.

Позмагатися за першість у фіналі львівська Немезида не змогла – відмовив блок живлення. Та львів'яни все ж таки перемогли. Найшвидшою цього року виявилася Валькірія – ветеран серед міні-болідів.

"Ось цей раритет сказав так – я не хочу йти на пенсію, виб'ю я новачка, йому ще рано вступати. Їй десь років напевно що десять, а то й більше, вона одна з найстаріших машинок цих змагань. Ми її постійно вдосконалюємо", – розповідає третьокурсник "Львівської політехніки" Олексій Бухтій.

Наступного року хлопці планують взяти першість із Немезидою. Друге та третє місце у цьогорічному роборейсі – у Одеси та Черкас.

Оксана Нечепоренко, В'ячеслав Кузьменко, "5 канал"

Попередній матеріал
"Париже, ми з тобою": українські школярі співом висловили підтримку через пожежу в Нотр-Дамі
Наступний матеріал
Ситуація наелектризована: Яніна Соколова пояснила, чому треба розділити фан-зону – відео
Loading...

Діє у важкопрохідних місцях: у США представили робота Grizzly для американських військових

Швейцарці навчили робота кататися на ковзанах

У Лас-Вегасі чотирилапі роботи доставлятимуть посилки на безпілотних авто

Новинка від Hyundai: в компанії створили робота для рятувальних операцій

Не лише ковзає та повзає, а й плаває: американці створили робота-амфібію

На форумі Путіна представили "найсучаснішого робота", який виявився людиною в костюмі