Сергій Фурса
Сергій Фурса 5 канал

"Над усіма "справами банкірів" нависла тінь Коломойського" – економіст Фурса про розвиток подій і реакцію МВФ

Читайте по-русски
У місії МВФ є дві червоні лінії. Перша – це компроміс з Коломойський, друга – незалежність Національного банку

В ефірі програми "ІнфоДень" на "5 каналі" економіст Сергій Фурса розповів, як пов'язані справи, фігурантами яких є колишні керівники Національного банку України.

Нагадаємо, раніше у ДТП потрапила в Лондоні Валерія Гонтарєва, після чого в неї згорів будинок, а в невістки спалахнув автомобіль. Згодом заарештували колишнього заступника голови НБУ Олександра Писарчука. Також СБУ затримало голову "Укрексімбанку" Олександра Гриценка

"Над усіма справами є тінь пана Коломойського. У справах різні контексти. Наприклад, справа пана Гриценка. Йому висував обвинувачення пан Кулик – це прокурор, якого звільнять в найближчі дні з прокуратури, який давно тісно асоціюється з паном Коломойським. Важко сказати по суті справи, що йому там закидають. Якщо говорити про форму, то можна уявити, ніби брали якогось наркобарона. Ми ж розуміємо, якщо треба силоміць схопити когось в суботу, то тільки для того, щоб два дні протримати і принизити цю людину",  – сказав Сергій Фурса про затримання банкірів.

На думку економіста, Гриценко опинився у в'язниці, найімовірніше, через те, що він родич Порошенка.

Експерт розповів, що місія МВФ має дві червоні лінії. Перша – це компроміс з Коломойським, друга – незалежність Національного банку. Саме справа Писарука стосується обох червоних ліній. Українська влада близька до того, щоб перейти червоні лінії.

Сергій Фурса пояснив, як впливають затримання банкірів на іноземних інвесторів:

"Інвестори нервують, бо пан Писарук має бездоганну репутацію. Він працював після Національного банку і в МВФ, і очолював "Райффайзен Банк Аваль". Коли до такої людини приходять уночі, в дикій форма намагаються арештувати, то виникає багато запитань. Це ставить під питання результат місії МВФ".

Фахівець також дав прогноз щодо розвитку справ над колишніми власниками "ПриватБанку": "Суд у Лондоні затягує процес. Це триватиме ще років два. Є два варіанти. Силові органи можуть намагатися дати результат, бо на них тиснуть, їм треба щось показати. Президент сказав: даю вам два-три місяці. Вони намагаються щось показати, а показати немає чого. Там низький рівень професіоналізму в розумінні банківської сфери. З іншого боку МВФ тисне на українську владу. Українська влада взяла на себе зобов'язання повертати виведені кошти і притягувати до відповідальності тих, хто винен".

За словами експерта, затримання підозрюваних у такій формі схоже на вибірковість і на те, що справу "ПриватБанку" намагаються відтінити менш важливими справами.

Як повідомляв 5UA, судовий процес "ПриватБанку" у Лондоні стосується незаконного привласнення 1,9 млрд доларів США за допомогою шести компаній (три зареєстровано у Великій Британії, і три – на Британських Віргінських островах). Банк прагне повернути ці кошти в повному обсязі, включно з відсотками, що нараховуються за ставкою приблизно півмільйона доларів США на день.

Попередній матеріал
"Що таке любов?": відбувся передпоказ документального фільму про дитячі інтернати в Україні – подробиці
Наступний матеріал
"Він виривався, але ми його міцно тримали": на Дніпропетровщині курсанти затримали наркодилера – сюжет
Loading...
"Час.Підсумки тижня" з Анною Мірошниченко

"Час.Підсумки тижня" з Анною Мірошниченко

"Був у АТО? Будеш у СІЗО!": чому держава переслідує українських військових

"Був у АТО? Будеш у СІЗО!": чому держава переслідує українських військових

Адвокат Трампа захищатиме Коломойського у США – Bloomberg

Адвокат Трампа захищатиме Коломойського у США – Bloomberg

"Коломойський марно думає, що може бути смотрящим від РФ" – Ахтем Чийгоз

"Коломойський марно думає, що може бути смотрящим від РФ" – Ахтем Чийгоз

Коломойський пропонує замінити позики МВФ російськими грошима – The New York Times

Коломойський пропонує замінити позики МВФ російськими грошима – The New York Times

Коломойський не сплачуватиме борг розміром 7,5 млрд "ПриватБанку" – ЗМІ

Коломойський не сплачуватиме борг розміром 7,5 млрд "ПриватБанку" – ЗМІ